Kapat

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme Fikirleri

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme Fikirleri
Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme

Zamana yenik düşüp eskiyen mobilyaları yenileyebilirsiniz ama kırılan mobilyalar genelde tamir edilemez hale geldiği için atılır. Aslında aynı şekilde, kendi işlevi ve amacı için kullanamayacak olsanız bile eski mobilyalarınızı bambaşka objelere dönüştürebilirsiniz; kırık sandalyeler gibi. Kırılan sandalyelerinizi artık sandalye olarak kullanamasanız da onlardan farklı tasarımlar, yaratıcı ve kullanışlı dekor objeleri gibi birçok farklı fikir yapmanız mümkün. Siz de eski kırık sandalyelere sahipseniz ve onları atmak üzereyseniz; bu fikirlere bir göz atarak size uygun olanlarını yapabilir ve eski sandalyelerinizi değerlendirebilirsiniz. İşte eski kırık sandalyeleri değerlendirme fikirlerinden bazıları…

Eski sandalyelerden farklı tasarımlar yaparken, sandalyenin neresinin kırık olduğu da çok önemlidir. Eğer ufak tefek kırıklara sahip olan ama çok eski bir sandalyeniz varsa; açılır kapanır bir sandalye modelinden aşağıda gördüğünüz, kara tahta boyasıyla boyanmış vintage tabelayı yapabilir, dilerseniz evinizde dilerseniz dükkanınızda kullanabilirsiniz.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 1

Eğer oturma yeri kırık bir eski sandalyeniz varsa; oturma kısmına koyacağınız çiçekler sayesinde dekoratif bir bahçe saksısı elde edebilirsiniz. Dilerseniz orta kısmına içeriden monte edeceğiniz bir saksı sayesinde çiçekleriniz için geniş bir alan sunarken, bir yandan da bahçenizin dekoruna katkıda bulunabilirsiniz.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 2

Ayakları kırık bir sandalyenin üst kısmını canlı renklerde boyayarak ve altına iki adet ahşap parça monte ederek delip ip taktıktan sonra ağaca ya da balkonunuzda tavana monte edeceğiniz sandalye şeklinde bir salıncağa sahip olabilirsiniz. Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 3

Eski bir sandalyenin oturma kısmını ve ön iki ayağını çıkardıktan sonra kalan kısmını güzel bir şekilde boyayın. Aşağıda gördüğünüz gibi vintage tarzda askılıklar alıp monte edin ve bu parçayı evinizin girişine asın.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 4

Eski iki sandalyenin sırt kısımlarını alıp aralarına ahşap bir parça kestirerek, güzel bir puf modeli elde edebilirsiniz.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 5

Oymalı, eski tarz sandalyelerin sırt kısımlarını alıp boyadıktan sonra, kumaş olan kısımlarını tamamen çıkarıp büyüttürdüğünüz fotoğraflarınızı koyarak harika büyük fotoğraf çerçeveleri elde edebilirsiniz.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 6

Bahçe ve balkonlarınıza çok yakışacak bu fikirde; sandalyenin sırt kısmının en üstü çıkarılmış ve metal aparatlar yardımıyla küçük saksılar buraya monte edilip asılmış.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 7

Aynı şekilde üstüne mandal yapıştırılan ve üst orta kısmına da bir metal kıyafet askısı asılan bu sandalye parçası da fotoğraflar ve notlar için güzel bir alan oluşturmuş.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 8
Sandalyenin sırt kısmı çıkarılıp ayakların yarısı kesilerek oluşturulmuş bu dekora metal eski tarz sepetler monte edilerek güzel bir organizer elde edilmiş.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 9

Yine aynı şekilde yapılmış bu dekora da tel yardımıyla kavanozlar asılarak içlerine hobi malzemeleri koyulan güzel bir hobi organizeri ve ev dekoru elde edilmiş.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 10

Ahşap kırık bir sandalyenin sırt kısmını aldıktan sonra, altına sandalyenin oturma kısmından kesilen bir parça tahta monte edilmiş. Ardından duvara asılan bu dekor, dekoratif bir duvar rafı olarak kullanılmış ve oldukça vintage bir havaya sahip.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 11

Sandalyenin sırt kısmına hasır kumaşlar dolarak yapılmış bu organizer, bir çok farklı eşya tipi için depolama ve sergileme alanı oluşturacaktır.

Eski Kırık Sandalyeleri Değerlendirme 12