Kapat

Eski Kışlık Eldivenleri Değerlendirme

Anasayfa
Genel Eski Kışlık Eldivenleri Değerlendirme
Eski Eldivenleri Değerlendirme

Kışlıklarınızı çıkarırken gözünüze çarpan eski ya da sökülmüş yün, deri ya da süet kışlık eldivenlerinizi sakın atmayın. Onlardan çocuklarınız ya da kendiniz için eğlenceli oyuncak ya da aksesuarlar yapabilir, eldivenlerinizi farklı detaylarla hareketlendirerek sezonun modasına uygun bir hale getirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki fikirlere ve görsellere göz atmanız yeterli!

 

Eski Eldivenden Dekor Yapımı

Eldivenden Dekor Yapımı

Eski bir eldiven ve bir atık pet şişeyle sevimli bir kaplumbağa dekor yapabilirsiniz. İlk olarak pet şişenin dibini kesin. Ardından eldiveni ilk görselde olduğu gibi katlayın. Kestiğiniz pet şişeyi eldivenin yuvarlak çukur olan kısmına sokun ve eldivenin neresini dikeceğinizi kesinleştirin. Eldivenin altını dikerek sabitledikten sonra pet şişenin üstüne renkli boyalarla desenler yapın. Eldivenin parmak kısımlarına elyaf ya da pamuk soktuktan sonra pet şişenin içine de yine elyaf koyun ve eldivenin içine pet şişeyi sokun. Son olarak kaplumbağanın yüzünü de yapın ve dekoru bitirin.

Eski Deri Eldiveni Yenileme Fikri

Eski Eldiveni Yenileme

Eski deri eldiveninizin üstüne görselde gördüğünüz gibi pencereler, kalpler, çizgiler vs. yaparak daha modern bir eldiven modeli oluşturabilirsiniz.

Sevimli Eldiven Yapımı

Keçe İle Eldiven Süsleme

Sıkıldığınız sade eldivenlerinize biraz hareket katmak için evdeki artık keçe parçalarından yararlanabilirsiniz. Örneğimizde olduğu gibi canavar temalı bir eldiven yapmak için, keçe parçalarından bir adet yarım daire, bir adet çoklu yıldız formu, bunların içine sığacak bir dudak ve bir bıyık, 4 adet göz formu, çengel şeklinde iki burun ve birinci canavarın saçları için püsküllü bir parça kesip görseldeki gibi silikon yardımıyla yapıştırarak canavarları oluşturabilirsiniz.

Eldiven Süsleme

Bunun yerine yeşil keçelerden tırnak ve dikenleri keserek canavar eli formunda bir eldiven takımı oluşturarak çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Eski Eldivenden Oyuncak Yapımı

Eldivenden Oyuncak Yapımı

Eski eldivenin ortadaki iki parmağını ve baş parmağını kesip diktikten sonra içine elyaf doldurun ve altını da dikin. Son olarak üstüne düğmelerden göz ve ağız yapın. Basit oyuncağınız bitmiş olacak.

Eski Eldivenleri Sevimli Canavar Çocuk Eldivenine Dönüştürme

Çocuk Eldiveni Yapımı

Çocuklarınızın eski eldivenlerinin üstüne keçelerden kestiğiniz diken, kanat ya da saç gibi parçaları ve hazır yapışkanlı gözleri monte ederek hem onları sıcak tutacak, hem de giydiklerinde eğlenebilecekleri bir çift eldivenleri olabilir.