Kapat

Eski Kitapları Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Kitapları Değerlendirme

Son yıllarda büyük bir yükselişe geçen Vintage akımı, eski şeylerin daha da değerlenmesine ve beğenilmesine yol açtı. Eski objelerin kullanıldığı dekorasyonlar da daha çok dikkat çekmeye başladı. En kolay bulabileceğiniz eski parçalar, şüphesiz ki kalın ve sert ciltli eski kitaplardır. Kitaplara ilgisi olanlar, koleksiyon yapanlar, evinde masalsı ve büyülü bir dekorasyon oluşturmak isteyenler için; eski kitapların tarihi ve fantastik dokusu güzel bir dekor oluşturacaktır. Sahaflarda, eski tarz dükkanlarda, internette bile kolayca bulabileceğiniz eski ve yıpranmış, kalın ciltli birkaç kitapla neler yapabileceğinizi merak ediyor musunuz? İşte eviniz için harika dekor önerileri!

 Kitap Abajur:

İlk bakışta zor gibi görünse de, aslında oldukça kolay bir yapımı olan bu abajur sayesinde evinizin havası tamamen değişecek. Sadece büyük yapı marketlerden alacağınız abajur parçalarını kullanarak ve kitaplarınızın ortasını delip ana parçayı oradan geçirerek, basit ama etkileyici bir abajur sahibi olabilirsiniz.

Kitap Abajur

 

            Kitap Askılar:

Genelinde Vintage bir  dekorasyon olan evlerde harika duracak bir fikir daha: Kitap askılar! Bu da yapımı kolay, görünümü çok gösterişli olan projelerden biri. Sadece birkaç eski kitap, birkaç askı, biraz vida ve matkap gerekli. Kitaplarınızı duvara koymak istediğiniz yeri belirleyin ve matkap yardımıyla, kitaptan geçip duvarı bulabilecek vidalar için bir yuva açın. Sonra da askıları kitapların üzerine sabitleyin; işte bu kadar basit!

Kitap Askılar

 

Hayalet Kitap Rafları:

Bu rafların görünümü farklı olsa da, aslında sadece basit bir hileye dayanıyor. Yapı marketlerden alacağınız metal raf ayaklarını duvara sabitleyin ve üzerine de kitaplarınızı monte edin. Monte etmek yerine sadece üzerine koyarak da bu görüntüyü elde edebilirsiniz. Sonrası sadece raflarınızın üzerini süslemekle kalıyor.

Kitap Rafları

 

       Tablo:

Sıradan tablolar yerine biraz farklı ve retro görünen bir tabloya ne dersiniz? Bunun için sadece eski bir kitaba, biraz tutkala ve bir de kalın mukavva ya da ince ahşap bir tablaya ihtiyacınız var. Kitabınızın sayfalarını tutkal yardımıyla tablanıza yapıştırın ve üzerine istediğiniz renkte boyayla mesajınızı yazın ya da çeşitli şekiller çizin; gerisi hayal gücünüze kalmış.

Tablo

 

   Kitap Yatak Başı:

Gece uyumadan önce bir şeyler okumaya ne dersiniz? Hayır, yatağınızda elinizde kitabınızla oturmanızdan bahsetmiyoruz. Eski kitaplardan yapacağınız yatak başı, farklı ve dikkat çekici görünecektir. Bu yatak başını yapmak için; eski kitaplarınızı açık bir şekilde yine bir tahta parçasına sabitleyebilirsiniz. Bu işlemi de isterseniz güçlü bir tutkal, isterseniz vidalama yöntemiyle yapabilirsiniz. Masalsı bir yatak odası yapmak işte bu kadar kolay!

Kitap Yatak Başı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir