Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı

Son yıllarda çok moda olan farklı bir aksesuar tarzı da yaka kolyeler. Hem kıyafet yakası hem de kolye formunda kullanılabilen bu parçalar kıyafetlere hareket kazandırmak bakımından oldukça başarılı oluyor.


Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı

Son yıllarda çok moda olan farklı bir aksesuar tarzı da yaka kolyeler. Hem kıyafet yakası hem de kolye formunda kullanılabilen bu parçalar kıyafetlere hareket kazandırmak bakımından oldukça başarılı oluyor. Siz de bu stili beğeniyorsanız, evinizdeki eski kıyafetleri ve fazla küçük aksesuar parçalarını değerlendirerek bu modellerden birini yapabilirsiniz.

Eski Gömlekten Yaka Kolye Yapımı

Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı 1

Artık giymediğiniz eski bir gömleğinizin yaka kısmını görselde gördüğünüz yerden kesin. Evinizde fazladan simli, payetli ya da hareketli bir kumaş parçası artığı varsa; tekstil tutkalı ya da silikon kullanarak bu yakayı o kumaşla kaplayın.

İncili Yaka Yapım Modeli

Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı 2

Evdeki eski bir kıyafetten görselde gördüğünüz yaka formunu kesin. Eğer takı tasarımıyla uğraşıyorsanız ya da incileri seviyorsanız; üstünü olduğu gibi inciyle süslediğiniz bu yakanın iki ucuna kurdele takın ve kolye formunda kullanmaya başlayın.

Payetli Yaka Yapımı

Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı 3

Artık size olmayan abiye parçalarınızdan payetli bir yaka keserek her türlü günlük bluzünüze hareket kazandırabilirsiniz.

Eski Tişörtten Fırfır Yaka Yapımı

Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı 4

Eski bir kıyafetinizinden kestiğiniz uzun bir şeridi görseldeki gibi üst üste binecek pileler şeklinde dikip iki ucuna kurdele geçirerek yine aynı şekilde süslü bir yaka olarak kullanabilirsiniz.

Sade Yaka Yapımı

Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı 5

Evdeki deri, güderi ya da süet gibi kışlık kumaşlardan oluşan eski bir kıyafetten yukarıda gördüğünüz yaka formunu kesin ve metalik tonlarda boyayarak kıyafetlerinizi hareketlendirin.

Abiye Yaka Kolye Yapımı

Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı 6

Evinizde bulunan siyah eski bir tişörtten yaka formunda bir parça kesin. Parçanın üstünü taş, payet ya da evdeki artık boncuklarla süsleyin. İki ucuna kurdele takın.

Vintage Yaka Kolye Yapımı

Eski Kıyafetlerden Yaka Kolye Yapımı 7

Evdeki beyaz eski bir kıyafetten yukarıdaki gibi kenarı yuvarlak çiçek formunda bir yaka modeli kesin ve yuvarlakların hepsinin ortasını delin. Yakanın orta noktasına inci formunda bir düğme ya da arka kısmına kurdele geçirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,822 Saniyede Olu