Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı

Eski mobilyaları değerlendirmek, bütçenize ve ev dekorasyonunuza katkıda bulunmanızı sağlayacaktır. Çabuk eskiyen mobilyaları, özellikle de hatırası olan ya da sevdiğiniz parçaları atmanıza gerek yok


Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı

Eski mobilyaları değerlendirmek, bütçenize ve ev dekorasyonunuza katkıda bulunmanızı sağlayacaktır. Çabuk eskiyen mobilyaları, özellikle de hatırası olan ya da sevdiğiniz parçaları atmanıza gerek yok; onları biraz malzeme yardımıyla tadilat ve düzenlemeden geçirerek yeni bir mobilyaya dönüştürebilirsiniz. Şimdi size anlatacağımız fikir de bu tarz bir geri dönüşüm fikri ve oldukça güzel: Yatak odası takımınızda eskiyen bir komidininiz varsa, bu parçayı küçük çocuğunuz için harika bir gardroba çevirebilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler; eski komidininizin yanı sıra:
 Dolap içi askılığı
 Seçtiğiniz renkte boya
 Dilediğiniz desende bir kumaş
 Bir parça zımpara
 Yapıştırıcı.

Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı 1

Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı 2

Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı 3

İlk önce, komidinin bir tek en alt çekmecesi kalacak şekilde diğer çekmecelerini çıkarın ve tamamını zımparalayın.
Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı 4

Zımparaladığınız bu komidini seçtiğiniz ahşap boyası yardımıyla tamamen boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruyan komidinin iç kısmını dekore etmek için iki yöntem tercih edebilirsiniz: Birincisi; yapıştırıcı yardımıyla iç kısmının tamamına seçtiğiniz desenli kumaşı yapıştırmak. Böylece dolap daha eğlenceli ve hareketli görünecektir. İkinci yöntemse dolabı beyaz gibi nötr bir renkte boyayıp iç kısmını canlı bir renkte boyamak. Bu işlemlerden birini yaptıktan sonra, komidinin en üst çekmesinin olması gereken yere dolap içi askı aparatını takın. Artık dolap hazırlanmış olacak. Çocuğunuz için boyunun yetişebileceği, küçük kıyafetlerini ya da kostümlerini koyabileceği, dilerse oyuncak bebeklerinin kıyafetleri için kullanabileceği güzel bir dolap yapmış oldunuz. Güle güle kullanın!
Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı 5

Bu da dolabın dolu hali:

Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı 6

Diğer yöntem olan içini boyama yöntemiyle sahip olacağınız dolap da şöyle olacak:

Eski Komidinden Çocuk Gardrobu Yapımı 7

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,636 Saniyede Olu