Eski Komidinleri Yenileme Fikirleri

Eskiten eşyaları atmanız, hem bütçenize zarar verecektir hem de aslında harika bir komidine sahip olma şansınızı kaybetmenize neden olacaktır.


Eski Komidinleri Yenileme Fikirleri

Eskiten eşyaları atmanız, hem bütçenize zarar verecektir hem de aslında harika bir komidine sahip olma şansınızı kaybetmenize neden olacaktır. Eski komidinlerinize harika yenileme fikirlerinden birini uygulayarak onları bambaşka modellere dönüştürebilirsiniz. Böylece hem geri dönüşüme, hem de bütçenize katkıda bulunurken evinizin dekorasyonunu da tamamen değiştirebilirsiniz. Evde kendi başınıza kolaylıkla yapabileceğiniz, maddiyat olarak sizi zorlamayacak olan, sonuç olarak da kesinlikle sıfır ürünleri aratmayacak tasarımda ürünler ortaya çıkaracağınız bu fikirlerden beğendiğinizi kendi komidinlerinize ya da dresuarlarınıza uygulayabilirsiniz. İşte en güzel komidin yenileme fikirlerinden bazıları…

Evlerde en çok bulunan eski tarz komidinler arasında yer alan bu modelde bir komidine sahipseniz; bu fikri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Zımparalayıp ardından dilediğiniz renkte boyayacağınız komidininizi kurumaya bırakın. Ardından iç kısmını beğendiğiniz desende bir duvar kağıdı ya da dekoratif yapışkanlı kağıtla kaplayın. İşte eskimiş olan komidininiz harika bir yeni modele dönüştü!

Eski Komidinleri Yenileme 1

Eski Komidinleri Yenileme 2

Retro tarzda bir komidine sahipseniz çok şanslısınız. Özellikle büyüklerinizden kalan bu tarz bir komidininiz varsa, dış kısmını tamamen desenli bir kağıtla ya da kumaşla kaplayarak harika bir modele sahip olabilirsiniz.

Eski Komidinleri Yenileme 3

Klasik modellerde bayrak desenleri son yıllarda çok moda; bu tarz bir dresuarınız varsa onu önce çizgilerle belli edip sonra çizgilerin içini boyayarak bayrak desenli, modern bir forma sokabilirsiniz.

Eski Komidinleri Yenileme 4

Eski Komidinleri Yenileme 5

Klasik modellerde bayrak desenleri son yıllarda çok moda; bu tarz bir dresuarınız varsa onu önce çizgilerle belli edip sonra çizgilerin içini boyayarak bayrak desenli, modern bir forma sokabilirsiniz.

Eski Komidinleri Yenileme 6

Metal eski dosya dolapları, harika komidinlere dönüşebilir. Kara tahta boyasıyla boyadığınız bu tarz bir dolabın üstüne tebeşirle çekmecenin içinde ne olduğunu ya da dilediğiniz mesajı yazarak retro  bir model elde edebilirsiniz.

Eski Komidinleri Yenileme 7

Biraz resim yeteneğine sahipseniz; çekmece kısımlarına boyayla desenler çizdiğiniz bir komidin de harika bir görünüme sahip olacaktır.

Eski Komidinleri Yenileme 8

Komidininizi ya da dresuarınızı soft tonlarda bir renge boyadıktan sonra, üstüne dekoratif renkli bantlar yardımıyla çizgiler çekerek modern ve renkli bir görünüm elde edebilirsiniz. Eski Komidinleri Yenileme 9

Dilediğiniz deseni komidinlerinize uygulamak için dekupaj tekniği ideal olacaktır. Dekupaj tutkalı alın ve dilediğiniz desende kağıdı tutkalla komidininize yapıştırarak tamamını kaplayın.

Eski Komidinleri Yenileme 10

Düzgün bir boyama stiline ihtiyacınız yok; sanatçı yönünüzü ortaya çıkarın ve üstüne rengarenk boyaları püskürttüğünüz komidininizle evinize renk katın.
Düz renkte bir komidine hareket katmak için dışına değil, çekmecelerin içine de renkli desenli kağıtlar kaplayabilirsiniz. Eski Komidinleri Yenileme 11

Çocuk odaları için eğlenceli bir mobilya oluşturmak adına kuru boyalarla kaplanmış ve çekmecenin üstüne içinde ne olduğu yazılmış bir fikir de etkili olabilir.

Eski Komidinleri Yenileme 12

Çocuk odaları için eğlenceli bir mobilya oluşturmak adına kuru boyalarla kaplanmış ve çekmecenin üstüne içinde ne olduğu yazılmış bir fikir de etkili olabilir.

Eski Komidinleri Yenileme 13

Çocuklarınızın en sevdiğiniz fotoğrafının büyük bir baskısını alın ve komidin çekmecelerinin üstüne yapıştırın!

Her çekmecesini farklı desende bir kumaşla kapladığınız bir komidin modeli de renkli bir detay oluşturacaktır.

Eski Komidinleri Yenileme 14

Düz beyaz renkte boyadığınız bir komidin ya da dresuarın çekmece kulplarını çıkarın ve yerine çocuklarınızın eski plastik hayvan formundaki oyuncaklarını fosforlu renklerde boyayarak monte edin. Harika bir çocuk odası komidini elde etmiş olacaksınız.

Eski Komidinleri Yenileme 15

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,511 Saniyede Olu