Kapat

Eski Kotları Değerlendirme Geri Dönüşüm Fikirleri

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Kotları Değerlendirme Geri Dönüşüm Fikirleri
Eski Kotları Değerlendirme Geri Dönüşüm

Kot pantolon kumaşının diğer kumaşlara göre daha kalın ve dayanıklı olması göz önünde bulundurulduğunda, eskiyen ya da artık kullanılmayan kotlarla yapılacak geri dönüşüm diy fikirleri de tükenmiyor. Eskiyen kot pantolonlarınızı bu yazıda yer alan fikirleri uygulayarak değerlendirebilirsiniz. Sitemizde  10 Eski Kotları Değerlendirme Geri Dönüşüm Diy Fikirleri adlı değerlendirme fikirlerine de yer vermiştik. O yazının devamı olan bu fikirleri ya da sitemizdeki diğer kot değerlendirme fikirlerini uygulayabilirsiniz.

Eski Kot Pantolonlardan Çocuk Ayakkabısı Yapımı

Eski Kotlardan Çocuk Ayakkabısı Yapımı

Eskiyen kot pantolonlarınızı bir parça desenli, bir parça da peluş kumaşla tamamlayarak sevimli çocuk ayakkabıları yapabilirsiniz. Erkek çocukları için düz, kız çocukları için daha desenli ve kurdeleli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayakkabı için çocuğunuzun ayağının sığabileceği bir taban parçası, aşağıdaki şablonda gördüğünüz gibi yan parça ve bir adet de ön parça ya da aşağıdaki model gibi üstten geçen kayış parçası kesmeniz gerekiyor. Aynı parçaları kumaştan ve kenar için de peluştan parça keserek dikim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eski Kotlardan Dekoratif Kase Yapımı

Eski Kotlardan Kase Yapımı

Görselde tasarımını gördüğünüz bu fikir için yukarıdaki parçaları kesmeniz, adımları izlemeniz ve parçaları birleştirirken kasenize şeklini vermesi için evdeki eski bir kasenizi kullanmanız yeterli olacak. Bu dekoratif kaseyi her türlü dekorasyon, organizer ya da mutfak fikirleri için kullanabilirsiniz.

 Eski Kotlardan Tablet Kılıfı Yapımı

Eski Kotlardan Tablet Kılıfı Yapımı

Eski bir ajanda ya da sert kitap kapağını kullanarak eski kotlarınızdan görseldeki adımlar yardımıyla güzel bir tablet bilgisayar kılıfı yapabilirsiniz.

Eski Kotlardan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Eski Kotlardan Hayvan Yatağı Yapımı

Görselde gördüğünüz evcil hayvan yatağı (Dilerseniz minder olarak da kullanabilirsiniz.) yabancı bir sitede yüzlerce dolara satılıyor. Siz eski kotlarınızdan kestiğiniz eşit boyuttaki kare parçaları birbirine dikip bir kılıf oluşturduktan sonra içine elyaf doldurarak neredeyse bedavaya bu minderi mal edebilirsiniz!

Eski Kotlardan Sırt Çantası Yapımı

Eski Kotlardan Sırt Çantası Yapımı

Bu sene sırt çantaları yeniden moda: Dilerseniz günlük kullanım için kendinize, dilerseniz çocuklarınıza okula giderken kullanmaları için görseldeki adımlarla çantayı yapabilirsiniz.

Eski Kotlardan Çocuk Yastığı Yapımı

Eski Kotlardan Çocuk Yastığı Yapımı

Şablonu ve görselleri kullanarak bu sevimli kot yastığı kısa sürede yapabilirsiniz. Kot fikirlerinde artan cepleri de bu tarz bir tasarımda kullanabilirsiniz.

Eski Kotlardan Nihale Yapımı

Eski Kotlardan Nihale Yapımı

Görseldeki detaylı anlatım sayesinde kot parçalarını kesip birbirine dikerek dekoratif  görünümlü bir nihale yapabilirsiniz.

Kotlardan Kapı Paspası Yapımı

Kotlardan Kapı Paspası Yapımı

Evinize gelenleri şık karşılayın: Kestiğiniz ve farklı fikirlerde kullandığınız kotların bel kemer kısımlarını yan yana dikerek güzel bir kapı paspası elde edebilirsiniz.