Kapat

Eski Kravatları Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Kravatları Değerlendirme
Kravatları Değerlendirme

Çok çabuk eskiyen ve yıpranan kıyafetler arasında erkeklerin kravatları da sayılabilir. Dekoratif açıdan kalın kumaşları ve yapılarıyla birçok fikre yol açabilen  kravatlarla birbirinden güzel  dekoratif fikirleri yapabilirsiniz. İşte eski kravatlarla yapabileceğiniz diy fikirlerinden bazıları…

Eski Kravatları Değerlendirme

Eski Kravatlardan Papyon Yapımı

Eski Kravattan Papyon Yapımı

Eğer kravatının desenini çok seven fakat eksime, lekelenme gibi nedenler yüzünden onu artık kullanamayan bir eşe sahipseniz; kravatının sağlam kısmını kesip papyona çevirerek ona güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Sadece görseldeki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Eski Kravattan Küçük Çanta Yapımı

Eski Kravattan Küçük Çanta Yapımı

Eski bir kravatı alın ve kalın kısmını kesip çıkarın. Bu kalın kısmın uzanan ince kısmını içine doğru kıvırıp dikin. Ardından arasından kalın bir ip geçirip üstüne çıt çıt ya da cırt cırt ekleyerek; en kalın üçgen ucunu kapak olarak kullanabileceğiniz küçük bir çanta elde edin.

Kravatı Telefon ya da Mp3 Kılıfı Olarak Değerlendirme

Eski Kravattan Mp3 Kılıfı

Yine aynı şekilde sadece zarf formunda kesip diktiğiniz kalın kravat ucuyla güzel bir kılıf elde edebilirsiniz.

Eski Kravatlardan Kilim Yapımı

Eski Kravattan Kilim

Eski kravatların hepsini yan yana birbirine dikerek dilediğiniz şekilde bir kilim elde edebilirsiniz. Kravatın kalın kumaşı sayesinde oldukça dayanıklı ve renkli olacaktır. Kravatlardan yuvarlak bir kilim yaptıysanız; orta ek kısmı görünmesin diye sadece uç kısımlarını kestiğiniz kravat parçalarından çiçek formunda bir şekil yapabilirsiniz.

Eski Kravattan Gözlük Kılıfı Yapımı

Eski Kravattan Gözlük Kılıfı

Eski bir kravatın en kalın kısmını gözlüğünüzün boyutunda katlayın ve kesin. İkiye katlayarak kenarlarını diktiğiniz kravat parçasının üçgen kısmını açık bırakın ve bir düğme ya da çıt çıt yardımıyla gözlüğünüz için güzel bir kılıf elde edin.

Eski Kravatlarla Puf Kaplama

Eski Kravatlarla Puf Kaplama

Eski kravatları yanyana dikerek büyük bir kumaş elde edin ve bu kravattan kumaşınızı eski pufunuzu kaplamak için kullanın.

Eski Kravattan Fotoğraf Makinesi Askısı Yapımı

Eski Kravattan Fotograf Makinası AskısıEski bir Kravatın iki ucucna takacağınız metal halkalar sayesinde, bu kravatı fotoğraf makinesini boynunuza asmak için farklı bir askı olarak kullanabilirsiniz.

Eski Kravattan Yılan Oyuncak Yapımı

Eski Kravattan Yilan Oyuncak Yapımı

Eski iki adet kıravatı birbirine dikin ve içini doldurun. Düğmeden göz, kurdeleden dil yapabilir; oyuncak yılanı dekoratif olarak süsleyebilirsiniz.

Eski Kravatlardan Cüzdan Yapımı

Eski Kravatlardan Cüzdan Yapımı

Eski kravatları yan yana dikip keserek cüzdan yapımı için patchwork kumaş haline getirebilir, farklı görünümü ve desenleriyle harika cüzdan ve çantalara sahip olabilirsiniz!