Kapat

Eski Oyuncakları Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Oyuncakları Değerlendirme

Çocukların çok çabuk sıkıldığı ya da eskittiği oyuncakları atmak ya da birilerine vermek yerine onlardan birbirinden farklı dekoratif aksesuarlar yapabilirsiniz. Değişik kullanım alanlarında değerlendirebileceğiniz eski oyuncaklardan, özellikle çocuk odalarına renk ve hareket katacak aksesuar ve dokunuşlar yapabilir, hem geri dönüşüm hem de evinizin dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz. İşte farklı tarzdaki eski oyuncak modellerinden yapabileceğiniz birbirinden farklı dekor ürünleri fikirleri…

Yapılandırma oyuncakları arasında en çok tercih edilen model legolardır. Uzun yıllardır varlığını sürdüren, hemen hemen her yaştan insanın bir zamanlar oynamış olduğu legoları birçok alanda kullanabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi, legoları üst üste birleştirerek yapacağınız kutu formunda bir yapıyı kalemlik, mutfakta kaşıklık, oyuncak sepeti ya da dikiş kutusu gibi birçok alanda değerlendirebilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 1

Çocukların çok sevdiği oyuncak figürler arasında yer alan dinazor ya da ejderha gibi plastik hayvan oyuncaklarının üstüne pasta mumu altlıklarından birini yapıştırın ve objeyi altın yaldızlı boyayla boyayın. Kuruduktan sonra üstüne bir mum takın ve masalarınızı süsleyecek güzel bir mumluk elde edin.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 2

Yine aynı şekilde hayvan figürlü oyuncakların üst kısmını delip içine küçük çiçekler ekebilir, yine dekoratif açıdan şık görünecek farklı bir saksı tasarımı elde edebilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 3

Çocuk odalarında yer alan kitaplık ve raflarda kullanabileceğiniz bu fikir de oldukça güzel görünüyor. Erkek çocuklarının çok sevdiği savaşçı figürlü oyuncakları ortasından kesip bir rafın altına ve üstüne yapıştırarak tırmanan bir asker dekoru olan güzel raflar elde edebilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 4

Küçük otomobil oyuncakların arka kısmına anahtarlığınızın demirini takarak güzel bir anahtarlık modeli elde edebilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 5

Yine aynı araba modellerini bir tuvale ya da kartona yapıştırarak güzel ve dekorarif bir tablo elde edebilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 6

Daha büyük, pikap tarzındaki oyuncak arabaları çocuk odalarında bir komidinin ya da masanın üstüne koyarak kitap koyacağınız güzel bir dekoratif obje elde edebilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 7

Yine aynı model araçları içine çiçek ekerek güzel bir saksı modeli olarak da değerlendirebilirsiniz. Bahçe ya da balkonlarınızda çok güzel duracak olan bu fikirden birkaç tane yaparak güzel bir takım oluşturabilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 8
İtfaiye aracı modeli bir oyuncak arabanın tırmanma merdiveni kısmına bir ampul uzatarak dekoratif bir abajur elde edebilirsiniz. Özellikle çocuklarınız bu fikre bayılacaklardır.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 9

Eski Oyuncakları Değerlendirme 10

Eski küçük araç ya da hayvan figürü formundaki oyuncakları çocuk odası komidinlerinin çekmece kısımlarına kulp olarak yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 11

Çocuklarınız artık oyuncaklarla oynamak için çok büyüdüyse; bütün küçük figür, araba, uçak, hayvan gibi oyuncaklarını değerlendirmek ve onlar için güzel bir anı oluşturmak için bütün bu oyuncakları bir aynanın çerçeve kısmına yapıştırın ve ardından da düz renkte bir boyayla hepsini boyayıp kurumaya bırakın.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 12

Yine aynı yöntemle bütün küçük oyuncakları kullanabileceğiniz bir abajur modeli de büyüdüklerinde çocukluk dönemlerinden bir hatıra olarak çocuklarınızı mutlu edebilir.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 13

Bunun yerine evinizde modern bir dokunuş elde etmek için düz renkte bir ahşap çerçevenin içine farklı renklerde boyayacağınız küçük figürleri yapıştırabilir ve harika bir modern tablo oluşturabilirsiniz.

Eski Oyuncakları Değerlendirme 14

Legoları değerlendirdiniz, peki lego figürlerini? Düz bir ahşap tablanın tam ortasına bir saat kadranı monte edin, saatın rakamları yerine de farklı renkte lego figürleri yapıştırın. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız!

Eski Oyuncakları Değerlendirme 15