Eski Pencerelerden Dekor Yapımı

Evinizin pencerelerini değiştirdiğiniz zaman eskileri saklayarak ya da bir şekilde o eski, güzel, ahşap pencerelerden bulduğunuz zaman onları kullanarak harika dekoratif ürünler yapabileceğinizi biliyor muydunuz?


Eski Pencerelerden Dekor Yapımı

Günümüzde o eski evleri ve o eski evlerin eski ahşap pencerelini bulmak çok zor. Artık hemen hemen her ev pimapen pencere kullanımına geçti. Evinizin pencerelerini değiştirdiğiniz zaman eskileri saklayarak ya da bir şekilde o eski, güzel, ahşap pencerelerden bulduğunuz zaman onları kullanarak harika dekoratif ürünler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Birçok malzemeden birçok farklı dekor yapıldığı kendin yap fikirleri arasında yer alan eski pencerelerden dekor yapımı, içinde birçok farklı alternatifi barındırıyor ve bu güzel fikirlerin hepsi eski model ahşap pencerelerden yapılıyor. Kendiniz yapabileceğiniz güzel tasarımlar için yazının devamına bir göz atabilirsiniz.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 1

Eski pencerelerin cam kısımlarını desenli kumaş ya da kağıtlarla kapladıktan sonra, alt kısmına eski kapı ve pencere kulpları monte ederek güzel bir askılık modeli elde edebilirsiniz. Bu vintage tasarım evinize çok yakışacaktır.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 2

Eski pencerelerin cam kısımlarını çıkarıp o kısımlara ayna kestirerek güzel bir ayna modeli elde edebilirsiniz. Farklı pencere modellerine farklı ayna tasarımları yaparak, bu aynaları evinizin giriş kısmında da kullanabilirsiniz.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 3

Eski pencerelerin kullanılabileceği bir alan da yatak başı modeli olarak onları tercih etmek olacaktır. Kendinize göre bir yerleşim tercih ederek güzel bir yatak başı modeline sahip olabilirsiniz.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 4

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 5

Eski bir sehpanın üstüne aynı boyutta bir eski pencereyi monte ederek, üstü camlı ve içi küçük bir saklama alanına sahip olan dekoratif bir sehpa modeli elde edebilirsiniz.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 6

Son zamanların en moda olan dekoratif önerileri arasında yer alan kara tahta boyası fikrini, eski pencerelerinizin cam kısımlarını boyama aşamasında da tercih edebilirsiniz. Böylece farklı bölmeleri olan, oldukça dekoratif ve vintage tarzda bir kara tahtanız olacaktır. Dilediğiniz alanda değerlendirebileceğiniz bu tahtayı dilerseniz mutfakta kullanabilir, dilerseniz çocuk odalarına koyabilirsiniz.

 

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 7

Cam kısımlarını çıkardığınız eski bir pencerenin dış iskelet kısmını güzel bir notluk ya da fotoğraf askısı olarak kullanabilirsiniz. Sadece aralarına tel ya da ip germeniz, ardından not ya da fotoğraflarınızı küçük ahşap mandallarla tutturmanız yeterli olacaktır.

 

Eski pencerelerin küçük parçaları, güzel ve dekoratif fotoğraf çerçevelerine dönüşebilir.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 8

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 9

Vintage fotoğraf çerçevenizin içine özellikle eski siyah beyaz fotoğraflarınızı koyarsanız harika duracaktır.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 10

Bu mükemmel fikir, evinize çok yakışacaktır. Eski bir pencereyi alın; arka kısmına güzel bir şehir manzarasının yer aldığı, her yerde bulabileceğiniz büyük posterlerden yapıştırın. Dilerseniz duvara asabileceğiniz, dilerseniz bir dresuarın üstüne koyabileceğiniz bu güzel dekoratif ürün, sanki pencerenizden hayranı olduğunuz şehre bakıyormuşsunuz gibi bir izlenim oluşturacaktır.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 11

Eski pencerelerin üstüne küçük kancalar monte ederek güzel bir takı organizeri de elde edebilirsiniz.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 12

Sadece küçük pencereleri birbirine monte ederek oluşturabileceğiniz küçük çiçek seraları da oldukça sevimli görünecektir.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 13

Eski bir rafın ön kısmına tam sığacak şekilde monte edeceğiniz eski bir pencere, rafın kapağını oluşturacaktır. Bu tarz dolapları mutfaktan banyoya kadar her alanda değerlendirebilirsiniz.

Eski Pencerelerden Dekor Yapimi 14

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
73 Sorgu Yapıldı. 3,652 Saniyede Olu