Kapat

Eski Sütyenleri Yenileme Geri Dönüşüm Fikirleri

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Sütyenleri Yenileme Geri Dönüşüm Fikirleri
Eski Sütyenleri Değerlendirme

Bayanlar genelde eskiyen sütyenleri değerlendiremedikleri için çöpe atarlar. Ancak çöpe atmak yerine onları değerlendirmeyi tercih etmeleri çok daha faydalı olacaktır. Eskiyen iç çamaşırı sütyenleri atmak yerine saklayarak, onları farklı büstiyerlere ya da objelere dönüştürebilirsiniz. Fazla vaktinizi almayan bu işleri yapmak hem çok eğlenceli hem de çok güzel sonuçları ortaya çıkartan faydalı bir iş. İşte birbirinden güzel ve farklı tasarım fikirleri…

Eski Sütyen Süngerlerini Değerlendirme

Eski Sütyenlerin Süngerlerini Değerlendirme

Eskiyen sütyenlerinizin süngerlerini çıkararak acıtan ya da büyük gelen ayakkabılarınızın tabanına koyabilir, daha rahat bir ayakkabı elde edebilirsiniz.

Eski Sütyeni Dekolte Sütyenine Dönüştürme Fikri

Eski Sütyeni Dekolte Sütyene Çevirme

Eski bir sütyeninizi yan dikişinden kesin. Arka kısmını çıkarın ve iki dikiş arasına, sütyenin arkasına gelecek kısma eşit aralıklarla 3 adet bebe lastiği dikin. Dilediğiniz tasarımı yapabileceğiniz bu işlem sayesinde dekoltelerin içinde hoş görünecek bir iç çamaşırına sahip olacaksınız.

Eski Sütyenden Büstiyer Yapımı

Eski Sütyenden Büstiyer Yapımı

Eski bir sütyen, sütyenle aynı renkte fona ve farklı renkte desenlere sahip bir kumaş parçası, model kağıdı ve dikiş malzemeleri sayesinde harika bir modern büstiyer yapabilirsiniz. Sütyenin şeklini görselde olduğu gibi kağıda çizin alta doğru uzanan büstiyer şeklinde bir parça çizin ve sütyenin alt kısmına gelecek parçayı kumaşınızdan kesin. Kumaş parçayı sütyene diktikten sonra arka kısmını yukarı doğru, sütyenin kopçasına gelene kadar dikin. Son olarak sütyenin göğüs kısımlarına boncuk ya da taşlarla dekoratif bir görünüm verin.

 

Eski Sütyenleri Elbiselerde Kullanma Fikri

Eski Sütyenleri Elbiselerde Kullanma

Eskiyen ya da kopça kısmı zarar gören sütyenlerinizi ince elbiselerinizin göğüs kısmına, kenarlarından keserek sadece göğüs kısımlarından olmak üzere dikebilirsiniz. Özellikle sırt dekolteli elbiselerde arkadan kopçaların görünmemesi adına işe yarayacak olan bu fikir işinizi görecektir.

Eski Sütyen Yenileme Fikri

Eski Sütyenleri Yenileme

Eski sütyeninizin tamamını tekstil tutkalı yardımıyla pul ya da taşlarla süsleyebilirsiniz. Böylece tişörtünüzün içinden görünebilecek, sütyen ve büstiyer arası farklı bir parçaya sahip olabilirsiniz.

Eski Sütyenden Bohem Büstiyer Yapımı

Eski Sütyenden Bohem Büstiyer Yapımı

Bu sene püsküller çok moda; siz de püsküllü bir büstiyere sahip olmak için sütyeninizin üstüne yan yana püsküller yapıştırabilirsiniz.

Eski Sütyenden Bikini Yapımı

Eski Sütyenden Bikini Yapımı

Eskiyen bir sütyeninizi alın ve dilediğiniz desende bir kumaşla onu kaplayın. Bu işlem için su geçirmeyen, deri ya da lateks parçaları da tercih edebilirsiniz. Bizim örneğimizde olduğu gibi retro bir bikini elde etmek istiyorsanız; puantiyeli ya da kareli gibi kumaş alternatifleri harika olacaktır. Kaplama işlemi bittikten sonra bir parça dantel ya da kurdeleyi alın; bir göğsün üst kısmını tamamen geçtikten sonra ortadan alta indirdiğiniz parçayı diğer göğsün alt kısmından geçirin.

Sırt Dekolteleri İçin Özel Sütyen Yapımı Fikri

Eski Sütyen ile Dekolte

Sütyeninizin  arka kısmını yan dikişlerinden kesin ve sadece göğüs kısımlarını bırakın. Bir uçtan bir uca gidecek şekilde, çıkardığınız kopçalı arka parçanın yerini alacak örgü, dantel ya da şerit parçalarından 3 adetini sütyeninizin sırtına dikebilir, kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz.