Kapat

Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı

Kullanmadığınız ve eski T-Shirtler ile güzel bir elbise yapabilirsiniz. T-Shirtler ile elbise yapılışı adım adım anlatımları ile sitemizde!

Eskimiş veya kullanmamış olduğunuz Tshirtler artık geri dönüşüme gidiyor. Dolapta kalmış eski kıyafetleri atmaya kıyamıyorsanız, onları dönüştürerek kullanabilirsiniz. Oldukça kolay bir tasarım sayesinde renkli tshirtler ile elbise tasarımı yapabilirsiniz. Bu projemizde, çok kolay yöntemler ile dört adet tshirt kullanarak bir elbise yapacağız. Renkli Tshirtler ile elbise tasarlama için kullanılabilecek malzemeler;

  • Dikiş makinesi,
  • Makas,
  • 4 adet renkli Tshirt,

Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı 1

Öncelikle eski Tshirtleriniz ile hazırlayacağınız elbise için renk geçişlerini ayarlamanız gerekiyor.

Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı 2

Tshirtlerinizin uç kısımlarını kesin ve dikiş yerlerinden kurtulun. Yan dikişleri bütün kumaşlardan çıkarmanız gerekiyor. Eteğin katmanlarını oluşturabilmek için kesim yaparken ölçülerinize dikkat etmelisiniz. Etek kısmının yukarıdan aşağıya doğru dar veya geniş olma durumunu ayarlayın. Daha sonra tshirtlerinizi ona göre kesin.

Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı 3

Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı 4

Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı 5

Sıra geliyor, kestiğiniz parçaları birleştirmeye. Bunun için dikiş makinenizden yardım alabilirsiniz. Dikime başlamadan önce elbisenin üst kısmını oluşturacak olan Tshirt seçiminizi yaptıktan sonra bel oranını ayarlamanız gerekiyor. Dikişlerin tersten olması gerektiğini unutmayın ve kumaşlarınızı ters yönden dikin.

Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı 6

Germe ya da boşluk oluşturarak, parçaları birbirine düzgünce ekleyin. Eski T-shirtler İle Elbise Yapımı 7

Elbisenizde kullandığınız parçaların önceki ve sonraki hallerini bu resimden görebilirsiniz. Kendi tasarımlarınız ile eski kıyafetlerinizi bu şekilde kolayca dönüştürebilirsiniz. İster evde isterseniz de dışarıda kullanabileceğiniz elbiseler, farklı süslü malzemeler ile de hareketlendirilebilir.