Eski Tişörtleri Fular Olarak Değerlendirme

Eskimiş tişörtlerinizden sitemizde bulunan birçok geri dönüşüm fikirlerini yapabileceğiniz gibi onları farklı fular modellerine de dönüştürebilirsiniz. Çok kısa süren birkaç işlem sonucu yapabileceğiniz birbirinden farklı fular modellerinden tarzınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Püsküllü Fular Modeli Yapımı

Püsküllü Fular Yapımı

Eski tişörtlerinizden yapabileceğiniz bu fular modeli için; tişörtün gövde kısmını kesmeniz gerekli. Kestiğiniz bu gövde kısmının tek kenarına 5-10 cm. Civarı uzun püsküller kesin. Kestiğiniz bu püskülleri ilk önce ikişer ikişer diplerinden düğümleyin. Ardından püskülleri yine ikişerli olarak ortadan düğümleyin.

Kolye Fular Modeli Yapımı

Eski Tişörtlerden Fular Yapımı

Bu fular modeli biraz daha kolyeye yakın olan bir model. Bu fikir için yine aynı şekilde gövde kısmını kestiğiniz tişörte neredeyse dibine kadar uzanan püsküller yapmanız lazım. Püskülleri yaptıktan sonra orta kısmından bir ip ya da kumaş parçasıyla bağladığınız fularınızı kullanabilirsiniz.

Saçaklı Fular Modeli Yapımı

Saçaklı Fular Yapımı
Bu fular modeli için bir tabağa ihtiyacınız var. Eski tişörtün üstüne tabağı koyup etrafını çizgikten sonra, tabağın şeklini olduğu gibi bırakıp etrafından spiral şeklinde  uzun şeritler halinde kesin. Son olarak bu şeritleri bağlayın ve çiçek motifli bir broşla süsleyin.

Pembe Fular Yapımı

Yuvarlak Fular Modeli Yapımı

Yuvarlak Fular Yapımı

İki adet uyumlu renklerdeki tişörtünüzü alın ve onlardan eşit boyutlarda yuvarlaklar kesin. Görseldeki adımları izleyerek bu yuvarlakları birbirine dikin ve iki renkli fularınızı oluşturun.

Renkli İp Fular Yapımı

Renkli Fular Yapımı

Bu modeli yapabilmek için birçok eskimiş renkli tişörte ihtiyacınız olacak. Tişörtlerin üstünden olabildiğince uzun şeritler kesin ve renkli şeritlerin uçlarını dikerek onları halka formuna sokun. Bu halkaları tek kenarından birbirine dikin ya da bir toka vs. yardımıyla tutturun. Yukarıdaki farklı kullanım şekillerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Düz Püsküllü Fular Yapımı

Tişörtten Fular Yapımı

Yine gövde kısmını kesip yarısından itibaren püsküller kestiğiniz parçayı olduğu gibi, sade bir fular olarak da kullanabilirsiniz.