Kapat

Eski Tişörtleri Yatak Örtüsü Olarak Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Tişörtleri Yatak Örtüsü Olarak Değerlendirme
Eski Tişörtleri Değerlendirme

Eskiyen tişörtler her zaman toz bezi olmak ya da atılmak zorunda değil. Renkli ve desenli tişörtleri seviyorsanız ve sevdiğiniz eşyalarınızdan kolay kolay vazgeçemiyorsanız bu geri dönüşüm fikri çok hoşunuza gidecek. Yırtılan, eskiyen,lekelenen ve kusurları yüzünden artık giyemediğiniz ama önünde deseni olan ve bu desenlerini çok sevdiğiniz eski tişörtlerinizle güzel bir yatak örtüsü yapabilirsiniz. Bu geri dönüşüm diy fikri için bir hayli tişörte ihtiyacınız var; o nedenle evdeki herkesin eskiyen ve atılacak tişörtlerini toplayıp biriktirmeniz gerekebilir. Yeteri kadar tişörtünüz olduysa bu tasarımı yapmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler:
-Ortalama 50 civarı desenli tişört,
-Eski bir battaniye ya da çarşaf,
-Dikiş makinesi ve makas.

Bu kadar çok tişörtü bir anda bulmak size zor gelebilir fakat günümüzün tüketim toplumunda bugüne kadar aldığınız ve eskittiğiniz kıyafetleri düşündüğünüzde aslında hiç de çok olmadığını göreceksiniz. Bu tasarım için tanıdıklarınızdan yardım isteyebilir; toplayabildiğiniz kadar eski tişört toplayarak tasarımınızı güzel bir hale getirebilirsiniz.

Eski Tişörtleri Değerlendirme 1

Topladığınız tişörtlerin hepsini alın ve ön kısımlarında bulunan desenli kısımlarını aynı ölçülerde kare olarak kesin. Bu kesim işleminde belirli bir ölçü yok; ölçü boyutunu en büyük desenli tişörte göre ya da kullandığınız tişörtün özelliklerine göre belirleyebilirsiniz. (Çocuk tişörtleri kullanıyorsanız daha küçük ve daha çok, erkek tişörtü kullanıyorsanız daha büyük ve az parça kesmek gibi…) Bütün tişörtleri kestikten sonra, aldığınız eski çarşaf ya da battaniyeyi yere koyarak desenli kare tişört parçalarını üzerine koya koya kendi tasarımınızı oluşturun.

Eski Tişörtleri Değerlendirme 2

Dilediğiniz renk ve desenleri kombinleyerek kendi tasarımınızı oluşturduktan sonra, eski çarşaf ya da battaniyenin üstüne koyduğunuz tişörtleri ek yerlerinden birbirine ve battaniyeye dikin.

Eski Tişörtleri Değerlendirme 3

Böylece dikişler belli olmayacak ve önü desenli, arkası tek renk güzel ve kalın bir yatak örtünüz olacak.

Eski Tişörtleri Değerlendirme 4

Çift kişilik, tek kişilik ya da çocuk yatak örtüsü gibi seçenekler için farklı sayıda tişörte ihtiyacınız olabileceğini unutmayın.

Eski Tişörtleri Değerlendirme 5

Yatak örtüsü tasarımınız bitti. Artık eskiyen kıyafetleri atmayarak değerlendirebileceğiniz renkli ve güzel bir yol bulmuş oldunuz. Bu harika tasarımın tadını çıkarın!

Eski Tişörtleri Değerlendirme 6