Kapat

Eski Yastık Kılıflarını Değerlendirme

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Eski Yastık Kılıflarını Değerlendirme
Yastık Kılıfını Değerlendirme

Evlerin vazgeçilmezi, en çok kullanılan ve en çabuk eskiyen objelerinden olan nevresim yastık kılıflarını eskidiğinde çok güzel tasarımlara dönüştürebilirsiniz. Eskimiş olan ya da sıkıldığınız yastık kılıflarınızı alın ve aşağıdaki fikirlerden size uygun olanını yapmak için işe koyulun!

Eski Yastık Kılıfını Elbiseye Dönüştürme

Yastık Kılıfından Elbise Yapımı

Bir adet eski düz renkli, bir adet de desenli yastık kılıfınızı alın ve ikisini iç içe dikin.  Diktiğiniz bu yastıkların iki kısa kenarını da açık olacak şekilde kesin. Tek kenarına ince lastik geçirin ve diğer tarafına ince şerit halinde dantel dikin. Son olarak bel kısmına da ip geçirin ve bu basit yazlık elbisenizi kullanmaya başlayın.

Eski Yastık Kılıfından Çocuk Elbisesi Yapımı

Yastık Kılıfından Çocuk Elbisesi Yapımı

Sevimli desenli eski bir yastık kılıfınızdan görselde gördüğünüz gibi iki adet parça kesin. Kestiğiniz bu parçaların kenarlarını birbirine dikin. Kol oyuğunu boş bırakıp boyun kısmına kurdele geçirin.

Eski Yastık Kılıfını Kırlente Dönüştürme

Yastık Kılıfından Kırlent Yapımı

Eski tarz çiçekli ya da desenli yastık kılıflarınızından eşit boyutta iki adet yuvarlak parça ve bu parçaların arasına dikmek için çemberin etrafını dolanabilecek uzunlukta kalın bir şerit kesin. Bütün bu parçaları birbirine dikin ve içine elyaf doldurun.

Eski Yastık Kılıfından Mutfak Önlüğü Yapımı

Yastık Kılıfından Mutfak Önlüğü Yapımı

Eski Yastık Kılıfından Kalem Etek Yapımı

Yastık Kılıfından Kalem Etek Yapımı

Desenini sevdiğiniz bir yastık kılıfının içine astar dikip beline lastik geçirerek onu güzel bir kalem eteğe dönüştürebilirsiniz.