Etkiket Çerçevesi Yapımı

Genelde çok fazla eşyası olan kadınların en çok zorlandıkları konulardan biri de neyi nereye koyduklarını bulmalarıdır.

  • 11 Haziran 2017
  • Etkiket Çerçevesi Yapımı için yorumlar kapalı

Etkiket Çerçevesi Yapımı

Genelde çok fazla eşyası olan kadınların en çok zorlandıkları konulardan biri de neyi nereye koyduklarını bulmalarıdır. Birçok ayakkabı kutusunun içinde hangi ayakkabının olduğu, küçük takı çekmecesinin içinde hangi takıların olduğu gibi. Basit bir yöntemle yapabileceğiniz bu etiket çerçeveleri, sizi bu dertten kurtaracak. Dilerseniz ayakkabı kutularınızın üstüne yapıştırıp içine ayakkabınızın modelini yazacağınız etiketlerle kolay bir yöntem çizebilir; dilerseniz de küçük takı çekmeceniz için kullanacağınız bu etiketlerle hangi çekmecede hangi tür takınızın olduğunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Bu dekoratif etiket çerçevesi için size gereken malzemeler şunlar:

Malzemeler:

-Çerçeve şeklinde silikon kalıp, (Bu silikon kalıpları hobi marketlerdeki sabun ya da kokulu taş yapımı kalıpları, buz kalıbı ya da kurabiye süsü kalıbı gibi çeşitlerde bulabilirsiniz.)
-Akrilik boya,
-Silikon,
-Sünger.

Etkiket Çerçevesi Yapımı 1

Etiket çerçevelerinin ana malzemesi; hobi işlerinde yapıştırma görevinde kullandığınız silikon olacak. İşin zor kısmı; çerçeve şeklinde bir silikon kap bulmak olacak. Aradığınız kabı bulduktan sonra, silikon kapta yer alan şeklin içine alabildiğine silikon sıkın. Üst kısmı biraz pütürlü olursa; silikon henüz kurumadan bir bıçak yardımıyla fazlalıkları alın ve şeklin üstünü düz hale getirin.

Kalıbın içindeki şekle sıktığınız silikon tamamen kuruduğunda; sırf silikondan oluşan çerçeveyi kalıbın içinden kolayca çıkarabilirsiniz. Çıkardığınız şekil; şeffaf bir çerçeve olacaktır. Şimdi sırada çerçeveyi boyama kısmı var; sünger kullanmak bu işlem için en doğru yöntem olacaktır. Fırça vb. bir alet yardımıyla silikon çerçeveyi boyamak çok zor olacak, süngerle boyadığınızda etki daha da çok artacaktır. Tercih ettiğiniz boyadan bir parça alıp bir kabın içine sıkın ve sıktığınız boyaya batırdığınız süngeri, hafif hafif vuruşlarla çerçevenin üstüne bastırın. Tamamen her yerini boyamış olduğunuz çerçeveyi kurumaya bırakın.

Etkiket Çerçevesi Yapımı 2

Dilerseniz; eskitme boyalar kullanarak daha vintage bir tasarım da elde edebilirsiniz. İyice kuruduğundan emin olduğunuz çerçeveleri alın ve içlerindeki boş alana tam sığacak boyutta kestiğiniz bir kağıt ya da karta yapabileceğiniz, dilerseniz çıktı da alabileceğiniz etiketleri oluşturun. Çerçeveleri kullanacağınız alana göre; ‘Bilezikler’, ‘Ayakkabı’, ‘Küpeler’ vs. gibi çerçevelerin etiketlerini yazıp hazırlayın; ardından içine yapıştırın. Artık etiket çerçeveleriniz hazır. Dilerseniz ayakkabı kutularının üstüne yapıştırabilir, dilerseniz takı çekmecelerinizde malzemelerin karışmaması için kullanabilir, yaratıcılığınızı ortaya çıkararak farklı kullanım alanları da yaratabilirsiniz.

Etkiket Çerçevesi Yapımı 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,443 Saniyede Olu