Kapat

Etnik Kolye Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Etnik Kolye Yapımı

      Takılar, kadınların kıyafetlerini renklendiren ve tamamlayan en güzel aksesuarlardan biridir. Bu aksesuarlar arasında en çok dikkat çekeni de farklı kolye modelleridir. Her yerde bulabileceğiniz, herkesin kullanabileceği, sıradan kolyeler yerine kendi dikkat çeken kolye modelinizi yapmak istemez misiniz? Sadece sizde olacak, herkesin dikkatini çekecek ve birçok kıyafetinize renk katmak için kullanabileceğiniz güzel ve etnik tasarımlı bir kolye modeli size çok yakışacaktır. Çok basit malzemelerle, kısa sürede ve basit şekilde yapabileceğiniz kolyenizde herkesin gözü kalacak!

İlk önce malzemelerinizi hazırlayın:

-Takı yapım malzemeleri satan dükkanlarda kolaylıkla bulabileceğiniz geniş bir bir kolye zinciri,

-Üç renk yün (Birbiriyle uyum içinde olacak canlı renkleri tercih etmeniz önerilir.)

-İpleri kesmek için makas.

İlk olarak, iplerden eşit uzunlukta üçer parça kesip düğüm atarak birbirine bağlayın.

Kolye Yapımı 1

Daha sonra, ipleri zincirin bir tarafına bağlayarak tutturun ve çıkmamasını sağlayın. Bu ipler, kolyenize renk vermek için kullanılacak.

Kolye Yapımı 2

Üçlü saç örgüsünü bilmeyen yoktur; zincirin deliklerini kullanarak, iplerden üçlü bir saç örgüsü yapın ve zincirin sonuna kadar ipleri deliklerden sokup çıkararak ve örerek devam edin.

Kolye Yapımı 3

Örme işlemi bittikten sonra, kolyeniz ortaya çıkmak üzere olacak. Örgünüz bittiğinde, zincirin diğer ucundan sarkan, artan ip parçalarını sakın kesmeyin; bunlar kolyenizin en çok dikkat çeken detayı olacak. Kolyenin uç kısmından sonra da örgünüze devam edin. Yani artan ip kısımları, zincirin dışında da örün ve ipin sonuna kadar bu işleme devam ettikten sonra ucuna düğüm atın.

Kolye Yapımı 4

Aynı şekilde, kolyenizin diğer ucuna da aynı boyutta iplerden bir örgü yapın. İki uçtan sarkan bu örgüler sayesinde kolyenizi boynunuza takabileceksiniz. Ayrıca bu ipler, farklı ve dikkat çekici görünecek. İşte, renkli etnik kolyeniz hazır!fKolye Yapımı 5