Evdeki Objelerden Evcil Hayvan Yatağı Yapımı Fikirleri

Değerli evcil dostlarınız, sizin sevginizin yanında her şeyin en iyisini hak ediyor.

  • 28 Ağustos 2017
  • Evdeki Objelerden Evcil Hayvan Yatağı Yapımı Fikirleri için yorumlar kapalı

Evdeki Objelerden Evcil Hayvan Yatağı Yapımı Fikirleri

Değerli evcil dostlarınız, sizin sevginizin yanında her şeyin en iyisini hak ediyor. Onlar için her şeyi güzel yapmaya çalışsanız da; normal ürünlere göre çok pahalı olan evcil hayvan ürünleri bütçenizi de çok zorlayacaktır. Bunun yerine evdeki bir çok objeyi basit yöntemler ve çok az bir bütçeyle harika evcil hayvan yataklarına çevirebilirsiniz. Normalde evinizin içinde kullandığınız eski objelerinizden güzel evcil hayvan yatakları yapabilirsiniz. Eğer siz de kediniz ya da köpeğiniz için basit, ucuz ve güzel bir alternatif arıyorsanız; aşağıdaki kendin yap fikirlerinden birini yapabilirsiniz.

Plastik kapaklı eşya saklama kutularını birçok yapı market ve züccaciye dükkanında, hatta pazarlarda bile bulabilirsiniz. Evinizde bu tür plastik kapaklı kutulardan varsa; kapağı kapalı haldeki kutunun kenarına bir kapı açın ve içine yumuşak bir minder koyarak evcil hayvanlarınızın sevebileceği, gerektiğinde saklanıp oyun oynayabilecekleri bir yatak yapabilirsiniz.

Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 1

Hemen hemen her evde bulunabilen dekoratif hasır sepetlerden birine sahipseniz; bu sepeti yan çevirerek taban kısmından duvara monte edin. İçine ince bir minder ya da katladığınız polar battaniye koyarak kedileriniz için yumuşak ve rahat bir yatak yapabilirsiniz. Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 2

Aynı şekilde eski tepsilerinizi altında raf ayakları kullanarak duvara monte edebilir, üstüne koyacağınız bir yastıkla kedileriniz için güzel duvar yatakları yapabilirsiniz. Hatta dilerseniz bu yatağı pencere önüne monte ederek kedilerinizin dışarıyı izleyebilecekleri bir dinlenme yeri de elde edebilirsiniz.

Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 3

Küp şeklinde bir sehpanız varsa ya da eski, büyük bir komidine sahipseniz iç kısmını çıkararak küpün içine minder koymanız halinde evcil hayvanlarınız için gizli bir yatak oluştururken, üst kısmını yine sehpa olarak kullanabileceğiniz bir mobilyanız olacaktır.

Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 4

Eski bir araba lastiği bulun; arabanız varsa patlayan eski lastiklerinizden birini de kullanabilirsiniz. İyice temizlediğiniz lastiği düz beyaz renkte boyayıp kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra lastiği alıp iç kısmına yumuşak bir minder koyun. İşte evcil hayvan dostlarınız için rahat ve dekoratif bir yatak yapmış oldunuz!

Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 5

Eski bavullardan yapılan değişik fikirleri sitemizde sürekli paylaşıyoruz; bu da o fikirlerden biri. İki kediniz varsa onlar için güzel bir ranza yapmaya ne dersiniz? Ortadan ayırdığınız bir bavulun alt kısmını alta, üst kısmını da yine yukarı bakacak şekilde ve aralarında 4 adet sehpa ayağı kullanılacak şekilde üste monte ederek, içlerine yumuşak minderler koyarak güzel bir evcil hayvan ranzası yapabilirsiniz.

Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 6

Eski bir kasanın bir kenarını çıkardıktan sonra canlı renklerde boyayıp kurumaya bıraktığınız kasanın içine koyacağınız yumuşak bir minder, evcil dostlarınız için harika bir yatak modeli oluşturacaktır.

Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 7

Eğer eski bir televizyon modeline sahipseniz; bu antika parçayı evcil hayvanlarınız için yatak yaparak da değerlendirebilirsiniz. Sadece ön kısımdaki ekranını çıkarıp içini dekoratif bir kağıtla kapladığınız televizyonun zeminine de yumuşak bir minder koymanız yeterli olacaktır.

Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 8

Bir karton kutudan ilk görseldeki formu oluşturun, sünger elyaftan ve kumaşlardan da aynı parçaları kesip kartonu piramit olarak şekillendirip birbirine yapıştırın. Elyafları ve kumaşları da aynı şekilde kapladıktan sonra rahat bir piramit evcil hayvan evi yapmış olacaksınız.

Evcil Hayvan Yatağı Yapımı 9

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,715 Saniyede Olu