Kapat

Facebook İğne Oyaları

Anasayfa
İğne Oyası Facebook İğne Oyaları

Yazmalar ve namaz örtüleri için kenar oyaları çok önemli bir unsurdur. Yazmalar sadece kendi desen ve renkleri ile göze hitap edemiyor. Bu alanda hamarat hanımlarımız, yazma kenarı için birbirinden güzel oya modelleri tasarlamaktadırlar. Bu modelleri bulabileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesi de, sosyal paylaşım adreslerinden olan Facebook oluyor. Facebook iğne oyaları adına açılan sayfalardan, iğne oyası ile yemeni kenarı süslemeleri yapan diğer bireylere ulaşıp, onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Facebook iğne oyası örnekleri için yaptığınız aramalarda bulduğunuz yazma ve yemeni kenarı oyalarını isteğinize göre kendiniz yapabilir veya bu oyaları hazırlamış kişi sipariş üzerine satış yapıyorsa ondan da satın alabilirsiniz. Geçmiş dönemlerde, çeyizlere konulan veya günlük kullanılan yazma oyaları örnekleri, hanımlar tarafından saklanıyordu. Çünkü hanımlara göre, örneklerin çoğalması, sıradanlığı da beraberinde getiriyordu. Fakat uzun kat edilen süreçlerden sonra hem bu örnekler yaygın kullanılmaya başlanmış hem de yepyeni güzel örnekler tasarlanmıştır. İnternet sitelerinde yapılan araştırmaların çoğunda, örnekler tam anlaşılamıyor olabilir. Bu yüzden Facebook iğne oya modelleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucu, herkes birebir iletişim kurabileceği kişilere ulaşarak daha doğru hareket edilebilir.

Facebook İğne Oyaları

Facebook üzerinden sadece Facebook iğne oyası yazmalar değil, aynı zamanda Facebook iğne oyası havlu kenar modelleri de araştırılabilir. En çok aranan örgü işleri arasında bulunan havlu kenarları, yeni sezon modelleri ile dikkat çekici örnek koleksiyonundan oluşmaktadır. İsteğe göre, sade, süslü, gösterişli, boncuklu veya kurdele nakışlı birbirinden güzel havlu kenar oya örnekleri bulunabilir. Özellikle çeyizlerin serileceği zamanlar için gösterişli örnekler hazırlamak isteyen bayanlara, çok farklı örnek ve teknikler sunulmaktadır. Hem havlu kenarı hem de yazma kenarları için yapılan birbirinden harika kenar oyaları için, mekik oyası, iğne oyası, tığ oyası ve boncukların kullanıldığı boncuklu oyalar gibi teknikler uygulanmaktadır. Çiçekli, meyve motifli, yaprak motifli, badem ve üzüm motifli örnekler, sayılabilecek yüzlerce örnekten birkaçıdır. Pullu, halkalı ve nazar boncuklu havlu kenarları sezona damga vuran havlu kenar modelleri arasında yer alıyor.

Anlatımlı olarak yapılan bu örnekler için bulunan tüm teknikler, tekniğe uygun olarak hazırlanmış görsel ve ayrıntılı resimler ile bayanlara sunulmaktadır. Özellikle iğne oyası tekniği, oya modelleri tasarlamak için kullanılan en zor oya tekniklerinden olduğu için, bu konuda çok daha ayrıntılı bilgiler ve resimler, Facebook ortamında yer almaktadır. İlgi alanına göre her bayan, dilediği çeşit ve modeli deneyebilir.