Kapat

Facebook Yeni Oya Örnekleri

Anasayfa
Oya Modelleri Facebook Yeni Oya Örnekleri

Yazma oyaları, eski zamanların en moda el işlerinden olan, günümüzde de yapılması hala tercih edilen hobilerdendir. Yeni sezon örneklerine bakıldığı zaman, iğne oyaları ve tığ işi oyalar, farklı model ve tarz olarak kendini göstermektedirler. Yıldız modelleri, rüzgar gülü örneği, pullu ve boncuklu oyalar, fiyonk modeli, kurdele modeli bu alandaki en yeni tasarımlardır. Yeni oyalar, ilk bakıldığı zaman zor ve karmaşık gelse de anlatımları bulunup incelenince,  aslında yapılamayacak bir zorluğu olmadığı fark edilmektedir. Tığ oyaları ve iğne oyalarıyla yapılan el işleri, yorucu ve zahmetli aşamalardan oluşmaktadır. Fakat el işleriyle uğraşmayı seven ve bu işlere ayıracak vakti olan hanımlar için, hobiler bir yerden sonra kazanç kapısına dönüşmektedir.

Yeni fikirler ve atılan yeni adımlar sayesinde hem teknoloji alanında hem de fiziksel alanda birçok gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle elektronik alanda yaşanan teknolojik gelişmeler, her ortamda etkili olmaktadır. Herkes tarafından kullanılan internet ortamlarından bir tanesi de sosyal paylaşım siteleridir. Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde  de oya modelleri, örnekleri ve yapılışları ile ilgili sunumlar bulunmaktadır. Facebook oya modelleri adı altında, bireysel veya grup olarak açılmış sayfalar da, tülbent, yazma ve namaz örtüsü kenarına uygulanabilecek tasarılar bulunmaktadır. Facebook oya örnekleri sayesinde en yeni ve farklı oya modelleri öğrenilebilir.

Facebook Yeni Oya Örnekleri

Oya örnekleri, yazma kenarı ve havlu kenarı için kullanıldığı gibi, pike takımları, yatak örtüsü, masa örtüleri, vitrin  takımları, mutfak takımları, fiskos örtüleri ve salon takımlarında da kullanılmaktadır. Oyalarda, her türlü çiçek motifinden, geometrik motiflerden ve sıra dışı örneklerden yararlanmak mümkündür. Boncuk, pul ve püsküllerle de tasarımların şıklığına şıklık katılabilir. Top top yapılan oyalar, üzüm salkımı motifleri, küpe modeli gibi örnekler de modern çizgilerle yapılan oya örneklerindendir. Üzüm salkımı gibi motifler, sadece oya ipliklerinden işlenmez. Bu motifler de aynı zaman da top boncuklardan da yararlanılmaktadır. Bu sebeple, pullu ve boncuklu modeller, kullanılacakları yerler de oldukça şık ve gösterişli durmaktadır. Yazma desenlerine göre belirlenecek olan ip renkleriyle tığ işi veya iğne işi ile oyalar, kolaylıkla yapılabilir. Oya işi her ne kadar zor ve zahmet gerektirici bir iş olsa da üretilen modeller görülmeye değer özelliktedir.