Kapat

Fermuardan Çanta Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Fermuardan Çanta Yapımı

Farklı çanta tasarımlarını çok seviyorsanız ve farklı bir tarza sahipseniz; sizin bu yaratıcı ruhunuza uyum sağlayabilecek harika bir çanta modeline ne dersiniz? Kendiniz evde basit bir şekilde yapabileceğiniz bu çanta, renkli ve hareketli detaylarıyla herkesin ilgisini çekecek. Yapımı çok zor olmayan ama görünüm olarak oldukça profesyonel ve çekici bir görünüm sergileyen bu çanta için ihtiyacınız olan tek şey; fermuar! Evet, farklı renk ve boyutlarda birçok fermuara ihtiyacınız var. Evde kenarda köşede kalmış, artık fermuarları da değerlendirmek için tercih edebileceğiniz bu çanta için fermuarları ve dikiş malzemelerinizi toparladıktan sonra; yapım işlemine başlayabilirsiniz.

İlk adım olarak; bütün fermuarları sepet örer gibi bir alttan bir üstten geçirerek bir bütün oluşturmanız gerekiyor. 14 adet fermuarı yan yana koyun. Diğer fermuarları, bu dikey fermuarlara yatay olarak bir fermuarın altından yanındakinin üstünden, onun yanındakinin altından bir sonrakinin üstünden gibi bir alttan bir üssten geçirerek fermuarlardan oluşan örgü bir sepet görünümü elde edin.

Fermuardan Çanta Yapımı 1

Bütün fermuarları bu işlem sayesinde birbirine kenetledikten sonra iğne yardımıyla hepsini olduğu yerde birbirine iyice tutturun. Bu fermuardan oluşan kumaş görünümlü parçayı çanta formunda katlayıp önce yana katlayarak kenarını, sonra alt kısmını iyice dikin. Elinizde fermuarlardan oluşan bir kutu olacaktır.

Fermuardan Çanta Yapımı 2

Artık son işleme geçebilirsiniz. Bu fermuar çantanın sapları için yine iki adet farklı renkte fermuarı alın ve çantanın iç kısmına, bir fermuarı bir tarafa diğerini karşısına olmak üzere iki kenarından dikin. Son olarak, artık bir kumaş parçasından kese formunda bir parça dikerek çantanın içine geçirin ve kenarlarını dikerek bir astar oluşturun. İşte çantanız bitti; artık bu farklı tasarımlı çantayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fermuardan Çanta Yapımı 3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir