Kapat

Fiyonklu İğne Oyası Modelleri ve Örnekleri

Anasayfa
İğne Oyası Fiyonklu İğne Oyası Modelleri ve Örnekleri

Yapılışları zor olan ama ortaya çıkan işleri görülmeye değer olan iğne oyaları için, hamarat bayanlarımız tarafından her geçen gün farklı modeller ortaya çıkmaktadır. Bu modeller içerisinde diğerleri gibi farklı olan bir model de, fiyonklu iğne oyası modelleridir. Bu modeli daha önceden duyan ve deneyen olduğunuz gibi ilk defa duyan bayanlarımızdan da olabilirsiniz. Tülbentlerinizin ve yazmalarınızın kenarına severek ve beğenerek yapacağınız bu hoş modelin birçok örneği bulunmaktadır.  Kulağa hoş gelen fiyonklu oya modelleri, fiyonk şeklinin renkli iplerle yapılmasıyla meydana gelmektedir. Zor olan iğne oyası işi için denenen bu örnek, yine zahmetli olmakla birlikte, firkete ve çengelli iğnelerden yardım alınarak yapılmaktadır.

İğne oyası ile fiyonk örnekleri, sizlere yardımcı olan bilgilerle anlatılmaktadır. Fiyonk yapmak için kullanacağınız firkete ve çengelli iğnelerden oluşturacağınız fiyonk modellerini dilerseniz art arda yaparak, birleşik motifler elde edebilirsiniz. Tabi ki firkete ve çengelli iğneler dışında bu yöntemi farklı şekilde yapanlar olabilir. Fakat anlatmış olduğum yöntemle, yazmalarınız ve tülbentlerinizin desenlerine göre seçeceğiniz rengârenk ipliklerle muhteşem modeller tasarlayabilirsiniz. Oluşturacağınız fiyonkların alt kısımlarına, diğer renkteki iplerden taban oluşturarak farklı modellerle yazmalarınızı canlandırabilirsiniz. Bunların dışında kullandığınız ipleri simli veya parlak seçerek fiyonklarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Art arda ikili üçlü yapacağınız fiyonklarla sade ürünlerinizi biraz daha dolgun göstermeniz de mümkündür.

İğne Oyası Fiyonk Modelleri ve Fiyonk Örnekleri

Ev hanımlarının tercih ettikleri bu muhteşem ürünler, aynı zamanda iyi bir kazanç kapısı sağlamaktadır. Sabırla işleyerek yaptığınız işlemelerinizi eşinize dostunuza göstererek fırsatınızı deneyebilirsiniz. Birçok kişi oya işini çok sever fakat el becerisi olmadığı için yapamaz. Sizinde çevrenizde oya işini çok seven fakat yapamayan varsa işlerinizi tanıtıp onlara satış yapabilirsiniz. Gerek çeyizlik gerekse kapalı bayanların günlük hayatta kullanabilmeleri için yapıp satacağınız birbirinden güzel oya işi modelleriyle vaktinizi iyi değerlendirirken, kazanç sağlamış olursunuz. Yapacağınız değişik modellerle, iğne oyası fiyonk modelleriyle yaptığınız işlerinizin çeşitliliğini arttırarak çevrenizdekilere farklı seçenekler sunabilirsiniz.