Kapat

Gazetelik Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Gazetelik Yapımı

Dergi ve gazetelerinizi koyabileceğiniz güzel bir gazetelik alternatifi arıyorsanız; bu basit fikir çok hoşunuza gidecek. Hem yapımı çok basit olan ve birkaç dakikada bitirebileceğiniz, hem de tamamen evdeki atık malzemelerle yapabileceğiniz bu gazetelik pratik olduğu kadar oldukça da şık görünüyor. İşte gazetelik için size gereken malzemeler:

-Eski dergi ya da gazeteler,
-Kurdele,
-Yapıştırıcı.

İşte sadece bu kadar az malzeme gerekiyor! Yapmanız gereken işlem şu: gazete ya da dergi olarak tercih ettiğiniz materyali uzun şeritler halinde örmeye başlamanız lazım. Bu işlem için seçtiğiniz materyalin kalın olması için; geniş sayfalar halinde koparıp bu sayfaları katlayarak aşağıda gördüğünüz gibi uzun ve kalın şeritler haline getirin ve örme işlemine başlayın.

Gazetelik Yapımı 1

İlk olarak dör adet şeridi alıp yukarıdaki ilk görselde görüldüğü gibi bir alttan, bir üstten olacak şekilde paralel olarak birbirine geçirin. Ardından dik ve yatay şeritleri gitgide çoğaltarak hep aynı işlemi yapın. Şeritler bir sıra alttan, bir sıra üstten geçmek zorunda ki örgü halinde birbirine geçsin. Yeterli genişliğe geldiğinizi düşündüğünüzde, artık dik bir şekilde yukarı çıkabilirsiniz. Gazeteliğin yan duvarlarını yapmak için şeritleri yukarı doğru dik bir şekilde kaldırın ve aynı işlemi orda da yapmaya devam edin.

Gazetelik Yapımı 2

Yan duvarlarda da düzgün bir şekilde örme işlemini yaptıktan sonra, kenarların düzgün görünmesi ve birbirine tutunması için yapıştırıcı malzeme yardımıyla kurdeleden şeritler geçin. Üst kenar çizgilerini hem dıştan hem içten dolaşması gereken kurdeleyi tam ortadan katlayarak iç ve dışa yapıştırırsanız; düzgün bir görünüm oluşacaktır. Son olarak kurdeleden bir fiyonk yapın ve gazeteliğin ön kısmına yapıştırarak şık bir görünüm elde edin.  İşte basit gazeteliğiniz bitti bile; üstelik de gazeteden oluşan bir gazetelik fikriniz oldu! Kolay yapımı ve şık görünümüyle bu gazetelik herkesin çok hoşuna gidecek!

Gazetelik Yapımı 3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir