Gece Lambası Tablo Yapımı

Evlerin duvarları boş olduğunda, genelde o evde soğuk bir görünüm oluşacaktır. Renkli, dikkat çekici, sıcak dekoratif duvar ürünleri sayesinde evin enerisi ve güzel görünümü artacaktır.

  • 19 Haziran 2017
  • Gece Lambası Tablo Yapımı için yorumlar kapalı

Gece Lambası Tablo Yapımı

Evlerin duvarları boş olduğunda, genelde o evde soğuk bir görünüm oluşacaktır. Renkli, dikkat çekici, sıcak dekoratif duvar ürünleri sayesinde evin enerisi ve güzel görünümü artacaktır. Evinizin duvarlarında güzel bir dekorasyon ürünü olacak, bununla birlikte gece lambası olarak da kullanabileceğiniz farklı bir aydınlatma ve dekor ürünü arıyorsanız; her iki ihtiyacınızı da giderebilecek bu dekoratif tablo şeklindeki gece lambasına bayılacaksınız. Yapımı oldukça basit olmasına rağmen görünüş açısından son derece modern ve tasarım ürünü görünen bu gece lambası tablo, evinizde farklı bir detay oluşturacak. İşte dekoratif gece lambası tablonun yapımı için size gereken malzemelerin listesi:

Malzemeler:

-Tuval, (Kırtasiyelerde ve hobi marketlerde bulabileceğiniz tuvalin boyutunu dilediğiniz ölçüde, duvarlarınıza uygun bir boyutta tercih edebilirsiniz.)
-Siyah boya,
-Dört tane tahta parçası, (Tuvalin kenarları boyutunda olacak, bir nevi tuvale çerçeve yapıyormuş gibi düşünerek almanız gereken derin ve düz tahta parçaları işinize yarayacaktır.)
-Ampul ve duy. (Prize takmak için hazır bir şekilde satın alabileceğiniz hazır bir kablolu ampule ihtiyacınız var.)

Malzemeleri hazırladıktan sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz. İlk olarak, tuvale yapmak istediğiniz tasarıma karar vermeniz gerekiyor. Yazının sonunda size farklı tasarım örnekleri sunacağız fakat bu örneğimizde İngilizce ‘İyi geceler’ anlamına gelen ‘Good night’ cümlesi tercih edilmiş. Tuvale yapmak istediğiniz şekli ya da yazmak istediğiniz mesajı düzgün bir şekilde çizdikten sonra, şeklin ya da yazının etrafını düzgünce siyaha boyayın. Burada önemli olan; arkasına ışık takılacak olan tuvalin siyah kısımlardan değil, tercih ettiğiniz beyaz kalmış olan yazı ya da şeklin içinden ışığı vererek dekroatif bir görünüm oluşturmasıdır.

Gece Lambası Tablo Yapımı 1

Boyadığınız tuvali kurumaya bırakın. Kuruduğundan emin olduktan sonra alın ve tuvalin dış kenarları uzunluğunda kestirdiğiniz tahta parçalarını, aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi tuvalin iç kısmına yapıştırın ya da çakın. Tuvalin iki yan ve bir üst kenarına sıfır şekilde çaktığınız tahtaların yanında, alt kısmını biraz daha yukarıya çakabilir, arkasına takacağınız lambanın kablolarını bu bölümde toparlayabilirsiniz. Tablonun üst kısmına çaktığınız tahtaya, lambanın kablosunu tel ya da bükeceğiniz ince çiviler yardımıyla takın. Lamba, üstteki tahtadan tablonun arkasına doğru sarkacak ve etrafında bulunan kalın tahtalar sayesinde tabloyu duvara taktığınızda havada kalmayacak, ampule zarar gelmeyecek.

Gece Lambası Tablo Yapımı 2

Bu aşama da bittikten sonra, artık sadece duvara bir çivi çakmanız ve ışıklı tablonuzu oraya takmanız kalıyor. Prize yakın bir nokta tercih ederek duvara taktığınız dekoratif tablonuzu gündüz saatlerinde sadece bir tablo olarak, geceleri ise dekoratif ve modern bir gece lambası olarak kullanabilirsiniz. Farklı tasarımlar tercih edebilir, hayal gücünüze göre yıldızlar, daha profesyonel tablolar, şekiller ya da farklı mesajlar gibi birçok tasarımı tercih edebilirsiniz.

Gece Lambası Tablo Yapımı 3

Bunlar da yine aynı yöntemle yapılmış fakat farklı tasarıma sahip olan tablo şeklindeki gece lambası modellerinden birkaçı:

Gece Lambası Tablo Yapımı 4

Dilerseniz, birkaç tuval kullanarak son zamanlarda çok moda olan birbirini tamamlayıcı çoklu tablolar gibi bir lamba da yapabilirsiniz.Gece Lambası Tablo Yapımı 5

Bunun yerine beyaz kısımları daha geniş tutarak tablonun arkasına koymak için led ışıkları da ışıklandırma olarak tercih edebilirsiniz.
Gece Lambası Tablo Yapımı 6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 1,287 Saniyede Olu