Gelin Bel Kuşağı Modelleri

Hayatınızdaki özel anlardan size anılarla beraber bir şey daha kalıyor: O güzel günlerin delili olan, hayatınız boyunca o günleri ölümsüzleştirmiş olan güzel fotoğraflarınız! Anılarınız sizin için ne kadar değerliyse, fotoğraflarınızda aynı değeri hak ediyor. Bir zamanlar yaşamış olduğunuz o güzel anların şahitliğini yapan, o günlerin ölümsüzleşmiş hali olarak karşınızda duran o güzel fotoğraflarınız için kendiniz harika fotoğraf çerçeveleri yapabilirsiniz. Hiçbir yerde bulunmayacak, sadece size ait olacak özel tasarım çerçevelerin yapımında basit malzemeler kullanacaksınız fakat sonuç harika olacak! Özel günleriniz özel hissettirilmeyi hak ediyor; bu özel tasarım çerçeveler, evinize modern bir hava katarken fotoğraflarınızı da daha güzel bir hale sokacak. İşte size gereken malzemeler şunlar:

  • 23 Haziran 2016
  • Gelin Bel Kuşağı Modelleri için yorumlar kapalı
Gelin Bel Kuşağı Modelleri

Gün geçtikçe evlilik yolunda ilerleyen bireylerin sayısı da artıyor. Bu alanda kendine en çok özen gösteren kişi, şüphesiz bayanlar olmaktadır.

Çünkü giyilecek gelinlik, en önem verilen ve hayali kurulan kıyafetlerden bir tanesi olmaktadır. Gelinlikleri sadelikten uzaklaştırmak için kullanılan gelin bel kuşakları, taşlar, işlemeler ve tül motifleri, herkesin tercihine göre değişmektedir. Geleneklerimizim bir parçası konumunda olan gelin kuşağı modelleri, eskiden sade kırmızı kuşak olup, bele kurdele şeklinde bağlanmaktaydı. Fakat günümüzde çeşitlendirilen bu model, farklı taş, boncuk ve aksesuarlar ile zenginleştirilip, farklılaştırılmıştır.

Gelin kuşağı modelleri genellikle kırmızı renk ile anılsa da, modern çağa ayak uyduran genç ve yetenekli tasarımcılar, bu kuşan modeli için farklı renkler de kullanmışlardır. Düğün temalarının farklılaştığı alanlara özel olarak hazırlanmış kuşaklar, rengarenk örnekler ile karşımıza çıkıyor. Genellikle bu kuşakların renkleri gelin çiçeğinin renkleri ile aynı seçilerek bir uyumluluk yakalanmaya çalışılmaktadır. Her zaman olduğu gibi, rengarenk gelin kuşaklarında da saten kumaş kullanılmaktadır. Gelinliği çok fazla kapatmayacak daha sade modeller isteyen bayanlar için ise, tül detaylı kuşaklar tercih ediliyor. Kırmızı gelin kuşağı modelinin, gelinliğin orijinalliğini bozduğunu düşünen bayanlar ise, bu alanda hazırlanan daha taşlı ve boncuk işlemeli modelleri tercih ediyor. Kemer olarak hazırlanan modeller, gelinlikten ayrı bir parça gibi değil de gelinliğin içinden bir parça olarak gösterilerek, hem gelinlik modelinin bozulmamasını hem de modernlikten uzaklaşmamayı sağlamaktadır. Kullanılan taşlar genellikle parıltılı seçilmektedir. Ayrıca kemerler için büyük pullar, metal işleme detayları gibi ayrıntılar da eklenmektedir.

Gelin Bel Kuşakları

Kırmızı gelin bel kuşakları, geleneğin etkisi ile günümüze kadar gelmiş ve gelinlikler ile tamamen bütünleşmiş parçalar olmuşlardır. Gelinliklerde çiçekli ve fiyonklu olarak kullanılan kuşak modelleri, gelinliği renklendirmede kullanılan zenginleştirici aksesuarlardan olmuştur. Bekareti simgeleyen kırmızı kuşaklar, günümüzde bu anlamda tercih edilmese de, bazı gelinler için hala önemli bir unsur olarak kullanılmaya devam etmektedir. Bu hususta hem geleneği simgeleyen hem de modaya uyan kuşak modelleri seçilecek ise, gelinlik ile büyük uyum içerisinde olmasına dikkat edilmesi gerekir. Taş veya motiflere uyumlu kuşaklar, çok daha şık bir görünüm kazandıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
111 Sorgu Yapıldı. 0,413 Saniyede Olu