Gitar Şeklinde Yastık Yapımı

Hayatlarımızda büyük bir yeri olan müzik, her zaman vazgeçilmezlerden olmuştur.

  • 13 Mayıs 2017
  • Gitar Şeklinde Yastık Yapımı için yorumlar kapalı

Gitar Şeklinde Yastık Yapımı

Hayatlarımızda büyük bir yeri olan müzik, her zaman vazgeçilmezlerden olmuştur. Gitar şeklindeki bu yastık, müzik tutkunlarının ve çocukların çok hoşuna gidecek çünkü bir yastık olarak kullanılabileceği gibi, çocuklar için harika bir müzik aleti oyuncak da olabilir. Bu gitar için gerekli olan malzemeler: Kalın üç renk kumaş, biraz elyaf, çibirkaç küçük ponpon, kalın bir ip ve dikiş malzemeleri… Bu yastık- oyuncak gitarın yapımında önemli olan şey; biraz dikiş bilmek ve gitarın şeklini düzgün bir şekilde çıkarabilmek…

Gitar Şeklinde Yastık Yapımı 1

İlk önce gitarın şeklini çıkarın: bu formu alttaki görsellerde görebilirsiniz. Farklı renkte kumaştan bir gitar gövdesi ve bir de gitar sapı yapıp bu parçaları birbirine dikin. Bu gitar fonunun üstüne rastgele çarpraz dikişlerle çizgiler yapın. Yine farklı renk bir parçadan bir şimşek formu kesin ve bunu da bu parçanın üstüne dikin. Oluşacak görünüm bu olmalı:

Gitar Şeklinde Yastık Yapımı 2

Gitarın arka yüzü için de düz bir parçadan aynı şekli çıkarın ve tersinden birbirine dikin. İçini tamamen elyafla doldurduğunuz gitarın düzünü çevirip kapatın. Artık süsleme kısmına başlayabilirsiniz. Gitarın telleri için 6 eşit parça kalın ip kesin ve kestiğiniz küçük, düz renk bir dikdörtgen parçaya eşit aralıklarla aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi dikin. İpleri gerip gitarın gövde kısmına gidin ve oraya da aynı şekilde kestiğiniz düz bir dikdörtgen parçayla birlikte dikin. İplerin sadece uçları dikili olmalı, ortası dikilmeden serbest kalmalı; unutmayın.

Gitar Şeklinde Yastık Yapımı 3

Şimdi sıra gitarın düğmelerini yapmada: Ponponları eşit aralıklarla dört adet olarak düz renk üst parçaya dikin.

Gitar Şeklinde Yastık Yapımı 4

Aynı işlemi alt kısma da yapın: Üç adet ponponu aşağıda görüldüğü gibi gitarın tuşları olarak  yan yana aralıklarla dikin.

Gitar Şeklinde Yastık Yapımı 5

Artık gitar hazır; dilerseniz dekor olarak, yastık olarak kullanabileceğiniz gibi dilerseniz de çocuğunuza oyuncak olarak da hediye edebilirsiniz.

Gitar Şeklinde Yastık Yapımı 6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,591 Saniyede Olu