Gökkuşağı Mum Yapımı

Evlerin vazgeçilmez dekor ürünü olan, aynı zamanda da işlevsel yapısıyla çok tercih edilen mumlar; harika renk ve kokularıyla herkesin ilgisini çeker.


Gökkuşağı Mum Yapımı

Evlerin vazgeçilmez dekor ürünü olan, aynı zamanda da işlevsel yapısıyla çok tercih edilen mumlar; harika renk ve kokularıyla herkesin ilgisini çeker. Evinizde farklı mum ve mumluklar kullanmak, dekorasyonunuza hareket katmak istiyorsanız; gökkuşağı mum tarifimizi mutlaka yapmalısınız! Oldukça basit bir yapımı olan ve renkleriyle herkesi kendine hayran bırakan bu mumlar, evinizde harika görünecek.

Gökkuşağı mum yapımı için gerekli olan malzemeler:

-Mumları koymak için kullanacağınız cam bardaklar,
-Mum fitili,
-Mum boya,
-Parafin.

Gökkuşağı Mum Yapımı

İlk olarak, tedbirli bir şekilde çalışmanız gerekiyor. Parafini benmari usulü eriterek içine mum boyalardan dilediğiniz rengi katmanız lazım. Dilerseniz, bu yapım aşamasında içine birkaç damla esans katarak mumlarınızın güzel kokulu olmasını da sağlayabilirsiniz. Mumun renkli katmanlarını oluşturmak için, her renk için ayrı karışım hazırlamalısınız. İçine mum fitili koyduğunuz bardaklara birinci renkteki katı koyun ve biraz soğumaya bırakın.

Gökkuşağı Mum Yapımı

Birinci renk kat tamamen kuruduktan sonra, diğer renk kat için de yine parafin ve içini renklendirmenize yarayan mum boyayı eritip aynı işlemi yaparak farklı renkteki katı da mum bardağınızın içine dökün. O katı da kurumaya bırakın ve bu işlemi, bardağınızın aldığı kadar ve dilediğiniz kadar renkli kat oluşturmak için tekrar tekrar yapın.

Gökkuşağı Mum Yapımı

Mumunuzun tamamı kuruduğunda hazır olacak! Rengarenk gökkuşağı mumlarınızı artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu harika görünümlü mumlar evinizin dekorasyonuna güzel bir renk katacak!

Gökkuşağı Mum Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nergiz diyor ki:

    Bugün bende mum yapmaya başladım.rengarenk bişey olsun istedim ama renkler birbirine girdi.bunun bi püf noktası var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

    1. Aslı diyor ki:

      Nergiz hanım mum yapımı anlatımını adım adım takip ederseniz bir sorun çıkacağını düşünmüyorum

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 0,488 Saniyede Olu