Gül Desenli Lif Modelleri

Lif örnekleri kolay bir teknik ile yapıldığı için, bayanlar tarafından en çok tercih edilen el işlerinden bir tanesidir.

  • 25 Mayıs 2017
  • Gül Desenli Lif Modelleri için yorumlar kapalı

Gül Desenli Lif Modelleri

Lif örnekleri kolay bir teknik ile yapıldığı için, bayanlar tarafından en çok tercih edilen el işlerinden bir tanesidir. Uzun zamandır hazırlanan lif modelleri arasında gül desenli lif modelleri, en gözde örnekler arasında yer alıyor. Vücut temizliğinin en önemli gereçlerinden olan gül desenli lifler ile, banyolar çiçek bahçesi gibi yapılabilir. Gül deseni kullanılarak yapılan örnekler, genellikle tığ işi lif modelleri arasına giriyor. Çünkü gül motifleri, tığ ile yapıldıkları zaman lifler içerisinde çok daha gösterişli bir görünüm kazanıyor. Gül örnekleri isteğe göre, tek olarak gül motiflerinin oluşturulup daha sonra birleştirilmesi ile yapılabileceği gibi, tek model içerisinde de kullanılabilir.

Gül desenli lif örnekleri yapmak için, sadece tığdan faydalanılmıyor. Dileyen herkes, şiş ve life uygun bir yün ile güllü modeller hazırlayabilir. Kırmızı, mor, sarı, turuncu, beyaz ve hatta mavi rengi ile hazırlanabilecek olan gül desenleri için, istenilen motif tercih edilebilir. Örgü lifler arasında en çok tercih edilen bu lif örnekleri, zor motiflerden oluşmuyor. Oldukça kolay yapılabilen örneklerden oldukları için, örgüye yeni başlamış veya uzun zamandır örgü bilen her bayan bu modeli tercih edebilir. Bir veya birkaç gülden hazırlanmış lif örnekleri için, yapraklar, dallar ve saksı gibi modeller de örnek içerisine eklenebilir. Bunun için de seçilen ip renkleri, tamamen kişinin tercihine bağlı olarak yapılabilir. Çiçek desenli lif örnekleri gibi gül desenli lif modelleri de en çok tercih edilen lif örneklerindendir.

Gül Desenli Lif Modelleri 

Herkesin el becerisi ve hayal dünyası farklı olduğu için, gül desenli lif örneği modelleri de, birbirinden çok farklı tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Bazı modeller, tek bir gülün etrafının farklı desenler ile doldurulması ile yapılırken, bazı modeller ise, lahana lif modelinde olduğu gibi, birbiri üzerine katların eklenmesi ile, katmerli gül motifleri çıkarılabiliyor. Ama lif örneklerinin çekiciliğini gösterebilmek için, tek başına gül motifleri yeterli değildir. Gül motiflerinin konacağı örgünün duruşu da çok önemlidir. Bunun için, dikdörtgen, yıldız biçimi, yuvarlak, kare, altıgen veya çok daha farklı bir şekilden oluşan modelin üzerine gül desenleri konulduğu zaman, gösteriş çok daha fazla ön planda olacaktır. Bir de uygun renk geçişleri ile hazırlanmış modeller olursa , çeyizlerde, günlük kullanımda veya hediyelik olarak kolayca kullanılabilir. Gül resimli lifler için, anlatımlı sitelerde paylaşılan örnekler incelenebilir veya bu alanda düşünülen farklı türde modeller varsa, onlar hazırlanabilir. Sünnet, çeyizlik, doğum ve hacı görme gibi tüm ziyaretlerde gül motifli desenler hediye olarak kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,499 Saniyede Olu