Kapat

Gülen Yüz Cüzdan Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Gülen Yüz Cüzdan Yapımı

Hayatımızın tam ortasına yerleşen sosyal medya ve akıllı telefonlar, birçok tanımı da kendileriyle birlikte hayatımıza sokuyor. Emoji adı verilen, Whats App’tan Facebook’a kadar birçok akıllı telefon özelliği ve sosyal medyada kullanılan birbirinden farklı gülen yüzleri hemen hemen hepimiz biliyoruz. Özellikle gençlerin hayatlarını kaplayan bu gülen yüzler, çoğu zaman yazacak bir şey bulunamadığında ya da kelimeler yetmediğinde ifadeyi güçlendirmek için gönderilir ve gülen, ağlayan, aşık, şaşkın gibi birçok farklı versiyonu vardır. Yapımını anlatacağımız bu gülen yüz cüzdan, ‘Aşık Emoji’ olarak birçoğumuzun bildiği o sevimli gülen yüzlerden biri ve özellikle de gençlerin çok hoşuna gidebilecek bir tasarıma sahip. Birkaç basit malzemeyle yapabileceğiniz bu gülen yüz cüzdana her görenin bayılacağından eminiz.

Malzemeler:

-Sarı, siyah ve kırmızı renklerde deri kumaşlar,
-Siyah, küçük fermuar,
-Dikiş malzemeleri.

Gülen Yüz Cüzdan Yapımı 1

Artık yapım aşamasına geçebilirsiniz. İlk önce yapmanız gereken; sarı deri kumaşın üstüne koyacağınız büyük boy yuvarlak bir kabın şeklini çıkarmak olacak. Bu cüzdan, biraz daha clutch boyutunda bir forma sahip ama siz dilerseniz çantanın içinde taşınabilecek küçük boy bir bozuk para cüzdanı boyutunda da yapabilirsiniz. Örneğimizde yapılmış olan gülen yüz cüzdan, büyük borcam kaselerin boyutunda olduğundan yine aynı büyüklükte olan yuvarlak bir kabı kullanmanız ve sarı deri kumaştan iki adet yuvarlak parça çıkarmanız gerekiyor.

Gulen Yuz Cuzdan Yapimi 2

Kesmiş olduğunuz iki sarı yuvarlaktan birinin tam ortasına fermuarı ortalayarak dikin.

Gülen Yüz Cüzdan Yapımı 3

Bir diğer sarı yuvarlak parçanın üstüne, kırmızı deri kumaştan kestiğiniz iki adet kalp şeklinde gözü ve siyah deri kumaştan kestiğiniz gülen ağız formunu dikin. Bu şekiller için aşağıdaki görselden örnek alabilir ve keseceğiniz şekilleri ona göre kesebilirsiniz.

Gülen Yüz Cüzdan Yapımı 4

Bu işlem de bittikten sonra iki sarı parçayı birbirine dikin fakat küçük bir açık alan bırakın. Cüzdanın daha kolay tutulması için bir de sap yapmanız gerekiyor. Bu işlem için 2 adet siyah deri kumaştan kesilmiş olan şeridi birbirine dikin ve ek yerlerine zımba takın. Ardından çantayı dikerken açık bırakmış olduğunuz küçük alandan bu sapı sokun ve üstünden tekrar dikin.

Gülen Yüz Cüzdan Yapımı 5

Bu son işlemden sonra gülen yüz çantanın yapımı bitmiş olacak.

Gülen Yüz Cüzdan Yapımı 6

Dilerseniz yine aynı yapım yöntemini izleyerek çanta tasarımında daha farklı bir Emoji yüzünü yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Gülen Yüz Cüzdan Yapımı 7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir