Kapat

Güneş Sistemi Kolye Yapımı

Anasayfa
Takı Tasarım Güneş Sistemi Kolye Yapımı
Güneş Sistemi Kolye Yapımı

Hepimiz güneş sisteminin birer parçasıyız aslında. Bu yüzden astroloji ve güneş sistemleri bayanlar tarafından çok ilgi görebiliyor. Güneş sisteminin kullanıldığı aksesuar parçalarından olan kolyeler, yeni sezonda en çok tasarlanan parçalardan bir tanesidir. Güneş sistemi kolye tasarımı, yapılışı zor olmayan bir aksesuardır. Devasa büyüklükte olan güneş sistemini küçültüp boynunuza takmak ister misiniz? O halde hiç vakit kaybetmeyin.

Parlak ve metalik boncuklar sayesinde Güneş sistemi kolye yapımı hazırlanabilir. Düşündüğünüz fikri oldukça gerçekçi bir şekilde dışarı yansıtabilmek için, aksesuar malzemelerini  de o kadar gerçeğe uygun seçmeniz gerekiyor. İster çocuklarınız isterseniz de kendiniz için yapacağınız bu ürünler, çok eğlenceli tasarımlardır. Güneş sistemi kolye yapmak için kullanılacak olan malzemeler;

  • Farklı boyutlarda olan ahşap boncuklar,
  • Parlak ve metalik, akrilik boya,
  • Zincir,
  • Ahşap şişler

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 1

Öncelikle boyalarınızı ve diğer güneş sistemi malzemelerinizi bir masa üzerine hazırlayın. Güneş, Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Uranüs, Neptün, Satürn ve Plüton isimli gezenleri nasıl sıralayacağınıza karar verin. Bunlar içerisinde en büyük boyutlarda olan üç gezegen vardır. Onlar da Satürn, Güneş ve  Jüpiter olmaktadır. Bu boncukları aynı boyutlarda seçebilirsiniz. Mars, Dünya, Merkür ve Venüs de gerçek yaşamda boyut olarak birbirine yakın kabul edilir. Bu gezegenleri de aynı boylarda orta derecede seçebilirsiniz. Geri kalanlar ise küçük boyutlarda olmalıdır. ( Uranüs, Plüton ve Neptün )

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 2

Daha sonra kullanacağınız zincir üzerinde güneş sisteminizin nasıl durması gerektiğine karar verin ve ahşap şiş üzerine boncuklarınızı dizin.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 3

Boncukları renklendirmek için istediğiniz gezegenden başlayabilirsiniz. Şiş üzerine geçirilmiş olan bu gezegen Güneş’tir. Turuncu ve parlak altın rengi ile bu gezegeni renklendirin.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 4

Ardından Merkür ve Plüton’u gümüş rengine boyayın.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 5

Tamamen turuncu bir renk ile Venüs gezegenini boyamanız gerekiyor.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 6

Sıra yaşadığımız gezegen olan Dünya’ya geliyor. Dünya için öncelikle ahşap boncuğunuzu maviye boyayın. Daha sonra kurutup üzerine yeşil karalar yapabilirsiniz.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 7

Mars için koyu bir kırmızı rengi kullanmanız gerekiyor.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 8

Jüpiter ise bakır tonlarında boyanması gereken bir gezegendir.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 9

Sıra geldi, halkalı gezegen olan Satürn’e. Bu gezegeni önce gümüş ve altın sarısı karışımı bir renk ile boyayın. Daha sonra halkasını belli etmek için altın renk ile etrafına halka ekleyin.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 10

Uranüs en huzur veren renklerden olan mavi rengi ile renklendirilecek.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 11

Son olarak da etrafında beyaz gaz bulutları bulunan Neptün gezegenini resimdeki gibi boyayın. Daha sonra bütün boncukları kurumaya bırakın.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 12

Resimdeki sırayı kullanarak veya kendi şeklinizi oluşturarak gezegenlerinizi sıralayın. Zincirinizin kalınlığına uygun boncuklar seçmelisiniz.

Güneş Sistemi Kolye Yapımı 13