Harry Potter Tablet Kılıfı Yapımı

Yıllar boyu seri halinde devam eden ve çok satan bir kitap serisinden uyarlanan ünlü yabancı film serisi olan Harry Potter; büyük küçük her yaştan insanın çok sevdiği ve birçok hayranı bulunan fantastik bir filmdir. İçinde bulunan sihirler, doğa üstü varlıklar, fantastik ögeler ve kendine oluşturduğu geniş bir hayran kitlesi bulunan Harry Potter, son yılların en çok satan kitaplarına ve en çok izlenen filmlerine sahip. Siz de Harry Potter hayranı bir insansanız ya da çocuklarınız Harry Potter filmindeki karakterlere bayılıyorsa; filmin başrol oyuncusu Harry ve onun en yakın arkadaşı olan Ron’un karikatürize hallerinden yapılmış bir tablet kılıfı çok hoşunuza gidecek! Günümüzde filmlerden ve kitaplardan ilham alınarak üretilen birçok lisanslı ürün bulunsa da; maddi açıdan hepsine sahip olmak oldukça zor. Bu nedenle bu basit yapım tarifimizden yararlanarak; harika tasarımlı ve sevimli olan bu tablet kılıflarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Malzemeler:

Harry kılıf için:

-Siyah, bordo, sarı ve ten rengine yakın bir tonda keçe kumaşlar,
-Tekstil tutkalı,
-Dikiş malzemeleri.

Ron kılıf için:
-Turuncu, bordo, sarı ve ten rengine yakın bir tonda keçe kumaşlar,
-Tekstil tutkalı,
-Dikiş malzemeleri.

Yapım işlemine, tabletinizi üstüne koyduğunuz iki kat katlanmış olan ten rengi keçeyi tabletin etrafından 2- 3 santim civarı bir pay bırakarak kesmekten başlayın.

Harry Potter Tablet Kılıfı Yapımı 1

Şimdi sırada kestiğiniz kılıf kumaşının üstünü süsleme işleminde: Hangi kılıfı yapacağınıza karar verdikten sonra, o karakterin özelliklerini barındıran karikatürize şeklinin şablonunu çıkarmanız gerekiyor. Karakterlerin kendilerine özgü saç şekilleri tabletin üst kısmına tam sığmak zorunda. Aynı şekilde oluşturacağınız atkılar da tablet kılıfının alt kısmına tam oturmalı. Harry karakterinin kılıfını yapmak için: Siyah keçeden uçları perçemli olan bir saç formu, yuvarlak bir gözlük, bordo kumaştan küçük bir şimşeğe benzer forma olan Harry’nin yara izini kesmeniz gerekiyor. Ron karakterinin kılıfını yapmak için ise turuncu kumaştan hafif yana ayrılmış saç modelini, küçük yuvarlak çillerini kesmeniz lazım. Her iki karakterin atkı modeli aynı: Bordo kumaştan keseceğiniz iki uzun üçgen formun üstüne kesilmiş sarı şeritlerden oluşuyor. Şekiller hakkında bilgi almak için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz. Ardından bir kağıda düzgün bir şekilde bu formları çıkarıp keçe kumaşların üstüne koyarak, aşağıda da olduğu gibi bu şekilleri kesip çıkarın.

Harry Potter Tablet Kılıfı Yapımı 2

Tekstil tutkalı kullanarak, parçaları kılıfın üstüne yapıştırın.

Harry Potter Tablet Kılıfı Yapımı 3

Parçaları yapıştırma işlemi bittiğinde, her iki kılıf için aşağıdaki görselde olan görüntünün oluşması gerekiyor. Şimdi sıra son işlemde:

Harry Potter Tablet Kılıfı Yapımı 4

Hazırladığınız bu kumaşı ortadan katlayın ve suratların olduğu kısım ön, boş olan kısım arkaya gelecek şekilde ters yüz ettiğiniz parçayı karşılıklı iki kenarından dikip karakterlerin kafalarının üst kısmını açıkta bırakın ve sadece etrafını dikişle geçerek sağlamlaştırın.

Harry Potter Tablet Kılıfı Yapımı 5

Çok kısa bir sürede yaptığınız harika tablet kılıflarınız hazır: Artık hem tabletlerinizi dış etkenlerden rahatlıkla koruyabileceksiniz, hem de sevdiğiniz ve hayranı olduğunuz film karakterlerinden oluşan güzel tasarımlara sahip olacaksınız.

Harry Potter Tablet Kılıfı Yapımı 6