Kapat

Havlularla Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Fikirleri

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Havlularla Yapabileceğiniz Geri Dönüşüm Fikirleri
Eski Havluları Değerlendirme

Eskiyen plaj havlularınızı farklı kendin yap fikirleriyle değerlendirebilirsiniz. Bu fikirleri evlerinizde kullanabileceğiniz gibi, özellikle yazın son günlerinde son bir tatile gidecekseniz; havlularla yapılmış bu fikirler çok hoşunuza gidebilir. En güzel havlu diy fikirleri için görsellere göz gezdirebilirsiniz.

Eski Havludan Çocuk Havlusu Yapımı

Eski Havludan Çocuk Havlusu Yapımı

Eski düz renkli bir havluyu görseldeki gibi keserek çocuklarınız için köpek balığı görünümünde bir çocuk havlusu elde edebilirsiniz. 1. görselde gördüğünüz kafa formunu kesin ve havlunun geri kalanından kestiğiniz dikdörtgen bir parçanın ucuna bu parmayı dikin. Son olarak beyaz keçeden dişleri keserek kafanın ön kısmına dikin.

Eski Havlulardan Yastık Yapımı

Eski Havludan Yastık Yapımı

Eski desenli havluları dikdörtgen formunda kesip yastık olarak dikin. İçine eski bir yastığı koyun ya da elyaf doldurun. Bu yastıkları evinizde kullanabileceğiniz gibi, plajlarda ya da bahçenizde de kullanabilirsiniz.

Eski Havlulardan Bornoz Yapımı

Eski Havludan Bornoz Yapımı

Eski büyük bir plaj havlusunu alın ve ortadan ikiye katlayıp kenarlarını kol boşluğu bırakıp diktikten sonra, ortasında kafa boşluğu açın ve kenarlarını dikin. Özellikle çocuklar için ideal bir bornoz elde etmiş olacaksınız.

Eski Havludan Bornoz

Bunun yerine tam bir bornoz görünümü elde etmek için parçaları bir kıyafet formunda kesip dikebilirsiniz.

Eski Havlulardan Havlu Çanta Yapımı

Eski Havlulardan Çanta Yapımı

Görseldeki C şeklindeki formdan iki adet kestiğiniz eski bir havlunuzun bu iki parçasını birbirine dikin ve basit tasarımlı bir çanta elde edin.

Eski havlularınızdan çocuklar için suyu çeken bir plaj elbisesi modeli de dikebilirsiniz.

Eski Havludan Plaj Elbisesi

Cepli Plaj Havlusu Yapımı

Eski Havlular

Büyük plaj havlunuzun kenarını dışa doğru kıvırın ve kenarlarını dikin. Ardından iç kısmını da eşit çepler şeklinde dikey olarak dikin. Bu yeni havlunun ceplerine eşyalarınızı rahatlıkla koyabilirsiniz.

Eski Havludan Koltuk Kılıfı Yapımı

Eski Havludan Koltuk Kılıfı

Eski bir plaj havlusunu alın ve dikey olarak kenarını dikin, ortasını açık bırakın. Bu kılıfı araba koltuğunuza geçirip yaz günlerinde ıslak olarak rahatlıkla araba kullanabilirsiniz.

Eski Havluyu Yastıklı Havlu+Plaj Çantasına Dönüştürme Fikri

Eski Havludan Plaj Çantası

Görseldeki adımları izleyerek eski plaj havlunuzu yastıklı formuyla plajda rahat kullanılabilen, çanta formuna sokulmasıyla plaj çantası olarak da kullanılabilen bir havlu yapabilirsiniz.