Hediye Kutusu Kaplama

İnsanların sevdiklerine hediye vermesi, dünyanın en güzel şeylerinden biridir. Bu hediyelerde kendi yarattıkları yaratıcı ürünleri vermeleri daha da güzeldir.


Hediye Kutusu Kaplama

İnsanların sevdiklerine hediye vermesi, dünyanın en güzel şeylerinden biridir. Bu hediyelerde kendi yarattıkları yaratıcı ürünleri vermeleri daha da güzeldir. Hediyenizi ‘Kendin yap’ projelerinden biriyle yaptınız; peki ya hediye pakedini? Hediye pakedini de kendi tasarımınızla farklı bir şekilde yapabilirsiniz. Desen aleti sayesinde düz beyaz kağıtları bile güzel birer hediye paketi haline getirebilirsiniz. Ayrıca bu aleti sadece hediye pakedi deseni yapmak için değil, her alanda kullanabilirsiniz; sadece yaratıcılığınızı devreye sokmanız yeterli. Bu aleti yapmak için gereken malzemeler şunlar:

-Bir adet eski merdane,
-Kabartmalı naylon masa örtüsü, (Bu örtüleri pazarlarda bile bulabilirsiniz. Örtünün naylon ve üç boyutlu olması gerekiyor. Dantel desenli olan örtüler bu işlem için en ideal olanıdır.)
-Dilediğiniz renkte bir boya ve rulo,
-Tutkal.
-Mezura.

Hediye Kutusu Kaplama

İlk olarak, naylon örtüyü serin. Mezura yardımıyla merdanenin çevresini ölçün ve ölçüleri not alarak, merdanenin boyuna uygun olacak şekilde bir parçayı örtü üzerinde ölçün ve sonrasında da örtüden kesin.

Hediye Kutusu Kaplama

Kestiğiniz parçanın tam olduğundan emin olduktan sonra, tutkal sürdüğünüz merdanenin üzerine örtüyü yapıştırın. Kuruması için bir kenara bırakın.

Hediye Kutusu Kaplama

Artık desen aletiniz hazır. Bundan sonrası, işlem yapacağınız zaman kullanacağınız bir uygulama olacak. Seçtiğiniz boyaya ruloyu batırıp fazlalığı attıktan sonra, naylonlu merdanenizin tamamını görseldeki gibi boyayın ve kurumasına imkan vermeden, düz kağıda ya da uygulamak istediğiniz herhangi bir alana, hamur açar gibi merdaneyi hareket ettirerek deseni uygulayın.

Hediye Kutusu Kaplama

Bu desen aletini sadece hediye paketlerinde, defterlerde, kağıtlarda vs. kullanmak zorunda değilsiniz. Mobilyalardan duvarlara kadar desen vermek istediğiniz her alanda artık bu aletinizi kullanabilirsiniz. Her seferinde de farklı renkler tercih ederek, farklı yüzeyler oluşturabilirsiniz.

Hediye Kutusu Kaplama

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,875 Saniyede Olu