Kapat

İğne Oyası Bebek Yüz Örtüsü Modelleri

Anasayfa
İğne Oyası İğne Oyası Bebek Yüz Örtüsü Modelleri
Yeni iğne oyası bebek yüz örtüsü örneği

Geçmişten günümüze kadar geçmiş olan yıllar içerisinde, bebekler için yapılan çoğu adet değişmemektedir. En çok korunmaya muhtaç olan bebekler için, her zaman her şeyin en iyisi düşünülmektedir. Örgü bebek kıyafetleri, örgü patik ve yelekler, birbirinden güzel modellere sahip olan hırka ve takımlar, bebek yüz örtüsü modelleri gibi el işleri, bebekler için kullanılan vazgeçilmez parçalardandır. Bu sayılan modeller arasında en ilginç kabul edilen parça, şüphesiz yüz örtüsü modelleri olmaktadır. Bebe yüz örtüleri, genellikle Anadolu yöremizde kullanılıyor olup, her bayan tarafından kullanılış amacı bilinen bir modeldir.

Yüz örtüleri her ne kadar çocuğun iyi uyku uyuyabilmesi için kullanılıyormuş gibi gözükse de, burada bunun kullanılmasındaki asıl amaç, bebeği görmeye gelen misafirlerin bebeğe nazar değdirmemesi için alınan bir önlem olmaktadır. Bunun için yeni ve genellikle beyaz bir yazmanın kenarı, bebeği cinsiyetine uygun olarak güzel modellerle işlenir ve bebeğin yüzüne bu örtü örtülür. Bebeği cinsiyetine göre, kız veya erkek bebek renkleri için genellikle pembe ve mavi tonları tercih edilmektedir. Bunlar dışında sarı, lila rengi, yeşil, beyaz ve diğer pastel tondaki renkler de kullanılabilir. İğne oyası bebek yüz örtüsü örnekleri, bebekler gibi masum ve narin yapıdaki örneklerden yapılmaktadır. Kız bebekler için çiçekler kullanılırken, erkek bebekler için de kibar ve sade örnekler tercih edilebilmektedir.

İğne Oyası Bebek Yüz Örtüsü Modelleri

Bebek yüz örtüsü modeli

El iğne oyası bebek yüz örtüsü

İğne oyası bebek yüz örtüsü

Tül bebek yüz örtüsü

Yeni iğne oyası bebek yüz örtüsü örneği

Bebekler için özenle hazırlanan bu örtülerin kumaşları kesinlikle ince ve havalandırıcı bir kumaş olarak tercih edilmektedir. Çünkü söz konusu olan kumaş bebeğin yüzüne örtüleceği için, bebeğin rahat nefes alması sağlanması gerekmektedir. Bebek için kullanacağınız bu nazar örtülerinin büyük veya küçük olmaları kesinlikle annenin zevkine kalmış bir seçimdir. Önemli olan bebeği rahatsız etmeyen kumaştan ve masumluğu simgeleyen kenar oyalarından yapılmış örneklerin kullanılmasıdır. Hem temiz hem de misafirlerin dikkatini çekecek yeni örnekler için karşınıza gelen modelleri inceleyebilirsiniz. Genellikle beyaz renklerin tercih edildiği bu örtü modelleri için renkli ve desenli örtüleri de seçebilirsiniz. İğne oyaları ve tığ işleri ile şekillendireceğiniz iğne oyası bebek yüz örtüleri, herkes rahatlıkla kullanabilir.

“İğne Oyası Bebek Yüz Örtüsü Modelleri” üzerine 13 yorum

 1. şenay says:
 2. Derya says:
 3. DERYA KÜÇÜK says:
  • Arife mercan says:
   • Emine says:
   • Yeşim gulsoy says:
 4. sumeyra says:
 5. Sibel says:
 6. ipek says:
 7. Büşra sağlam says:
 8. nuriye says:

Yorumlar kapalı.