Kapat

İğne Oyası Dantelli Fiskos Örnekleri

Anasayfa
İğne Oyası İğne Oyası Dantelli Fiskos Örnekleri
Dantelli Fiskos Örnekleri

Evleri süsleyen, şık ve güzel modellerden olan iğne oyaları ile yapılan dantel modeller, son dönemlerde bayanların sıkça tercih ettiği örneklerden oluşmaktadır. Vitrin ve salon için takımlar, masa için yapılan örtüler, iğne oyası dantelli fiskos modelleri, değişik iğne oyası ile yapılan aksesuar ve abajurlar, evlerin dekorasyonu için tercih edilen ürünlerdendir. Basit ve klasikleşmiş örneklerden sıkılmış olan hanımlar için, birbirinden şık iğne oyası fiskos örnekleri bulunmaktadır. Fiskos ve masalar için örülen danteller, evlerin olmazsa olmazlarındandır. Evlerde şık duruşu ile göz kamaştıran bir güzelliğe sahip olan fiskos örtüleri, birbirinden farklı, narin, ince ve yeni desenlerle dikkat çekmektedir.

Klasik olarak bilinen modellerin dışında kullanılan dantelli fiskos modellerinde, geometrik motifler, karmaşık desenler ve renkler ön plana çıkmaktadır. Dantel örnekleri genel olarak beyaz veya kremin tonlarında kullanılırken, son dönemlerde moda olan çiçekli desenlere ve renkli kombinlere sahip olan mobilyalar için, rengarenk danteller tasarlanmaktadır. Bu alanda genel anlamda, gül ve bahar çiçekleri sıkça kullanılan modellerdedir. Çünkü çiçek ve güllerin birbirinden şık ve can alıcı renkleri, evin dekorasyonuna çok iyi uyum sağlayabilen niteliklere sahiptir. Tabi ki, yine birçok bayan, krem rengi ve beyaz rengi ile de değişik çalışmalarda bulunabiliyorlar.

 İğne Oyası Dantelli Fiskos Örnekleri

Fiskos masa örtüleri, büyük parça olarak yapılan bir modele sahiptir. İsteğe göre danteller parça parça örülüp, işlem bittikten sonra birleştirilerek kullanılabileceği gibi, tek parça halinde, büyükçe de örülebilir. Yıldızlar, zikzaklar, yapraklar, ağ modelleri, bu sezonda en çok kullanılan iğne oyası fiskos masası modellerinden olmaktadır. Çeyizler için de uygun olan fiskos masası aksesuarları, yine renkli iplerle hazırlandıkları zaman, modasını kaybetmeyen örneklerden sayılabilirler. Ama bu alanda yapılabilecek en garantili örnek şüphesiz, geçmişten günümüze kadar ilgi ve kültürle gelebilmiş beyaz örneklerdir. Çünkü beyaz asil ve sade bir görünüme sahip olduğu ve dantel motiflerini de en doğru şekilde gösterebildiği için, her bayan beyaz dantelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilir. El becerisi olan ve dantel örneklerden hoşlanan bayanlar için, onlarca fiskos modeli bulunmaktadır.

“İğne Oyası Dantelli Fiskos Örnekleri” üzerine 1 yorum

  1. Mücella says:

Yorumlar kapalı.