Kapat

İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri

Anasayfa
Havlu Kenarı İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri
İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri

Bayanlar, kıyafetten örgüye, aksesuara kadar, yaradılışı gereği süslemeyi her alanda sever. Özellikle örgü alanlarında yapılan el işleri için çok fazla sadelikten hoşlanmayan hanımlar, boncuk, dantel, deri, taş, kurdele, fiyonk ve düğme gibi unsurlarla örgülerini süslerler. Bu alanda iğne oyası havlu kenarı dantel örnekleri de yapılan en eğlenceli süslemelerdendir. Banyo, mutfak ve lavabolar için kullanılan el havluları veya duş havluları, zamanını değerlendirmek isteyen her bayan için iyi bir seçim olacaktır. Havlu kenarları için eklenen danteller, boncuk, düğme, kurdele, taş ve iğne oyaları, hem havluları daha çık ve gösterişli kılar. Hem de daha kullanışlı olmasını sağlar. İster banyo, ister mutfak havlu kenarları için tercih edilecek iğne oyası örnekleri de çok fazla seçenekle sizleri beklemektedir.

Türk bayanlarının adetindendir, gelen misafirlere temiz havlular vermek. Havlular temiz olmasının yanı sıra bir de gösterişli olmalıdır ki, kendinden söz ettirsin. Misafir havlularını şık ve hoş gösteren örnekler, kolay ve zor olarak sayılabilecek model çeşitlerine sahiptir. Havlu kenarı dantel modelleri, ince ipler ile uzun zamanda yapılıyor diyen bayanlar için, son derece pratik yapılışa sahip örnekler de bulunmaktadır. Tığ işi ile ve kalınca bir ip kullanarak yapılan örnekler, basit motiflerden işlenerek kullanılabilir. Bu sadeliği hareketlendirmek için yine pratik yöntemle hazırlanabilen püsküllerden faydalanılabilir. Havlu kenarı örneğinin üzerinde, belli mesafe aralıklar belirlenerek bu püsküller işlenebilir. Püskül yerine burma ipler veya saçaklar da süslemeler de kullanılabilir.

İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri

Eski zamanlar da koton iplikleriyle yapılan havlu kenarları, şimdilerde naylon ipliklerle yapılmaktadır. Naylon iplikler, koton ipliklere göre daha kullanışlıdır. Her ne kadar koton, yumuşak bir yapıya sahip olsa da, naylon iplikler daha kolay temizlenip, ütülenmektedir. Havlular, çok sık kirlenebildiği için, naylon iplerin tercih edilmesi daha mantıklı olacaktır. Fakat iğne oyası havlu kenarı dantelleri çeyizlik olarak yapılıyorsa daha kaliteli ipler kullanılabilir. 2018 havlu kenarları için birbirinden güzel model ve dantel motifleri, tüm bayanların dikkatini çekecek örneklerle fark oluşturmaktadır.

“İğne Oyası Havlu Kenarı Dantelleri” üzerine 1 yorum

  1. aslı says:

Yorumlar kapalı.