Kapat

İğne Oyası Kenar Dantelleri

Anasayfa
İğne Oyası İğne Oyası Kenar Dantelleri

Zarif, güzel ve görsel iğne oyalarını, havlu kenarınızda, yatak örtülerinizde, yazma kenarlarınızda, yastık kenarlarınızda kullanabilirsiniz. İğne oyalarının yapılışı, tığ işlerine oranla biraz daha zor bir el işidir. Fakat iki örnekte de çok güzel motifler bulunuyor. İğne oyası kenarları günümüzde, genellikle havlu ve yazma kenarları için kullanılmaktadır. Çünkü havlular, mutfakların ve banyoların vazgeçilmezleri arasındadır. Muhteşem desenlere sahip havlularınızın kenarlarını, uygun renkteki iplerle ve beğendiğiniz motiflerle süsleyerek, havlularınızı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yazmalarınızı da iğne oyası kenar modelleri ile çevreleyebilirsiniz. Kelebek motifleri, fiyonk motifleri, çiçek ve yıldız motifleri, boncuklu – boncuksuz motifler gibi onlarca örnekten yararlanabilirsiniz.

İğne oyası kenar oyaları, el işlerinizi oldukça muntazam ve hoş gösterecektir. Salonların vazgeçilmezi olan vitrin takımları ve masa örtüleriniz için de, iğne oyası kenar dantelleri örneklerini kullanabilirsiniz. Dantel motifleri de, salonlarınızın dekorasyonuna uygun seçilirse daha gösterişli olacaktır. Çünkü dekorasyonda, uyumluluk da çok önemlidir. Bu uyumluluğu sağlayabileceğimiz birçok model ve teknik bulunmaktadır. Zürafa tekniği, badem modeli, kirpik tekniği, eksiltme tekniği, kaya tekniği gibi yöntemlerden faydalanarak iğne oyalarınızı yapabilirsiniz.

İğne Oyası Kenar Dantelleri

Salonlarınızdaki sehpalarınızda da iğne oyalarından faydalanabilirsiniz. Sehpalar, salonlarımızın en göz önünde olan mobilyalarındandır. Mobilyalarınızın rengine uygun olarak, kullanacağınız ipin rengini seçip, işlerinizi tasarlayabilirsiniz. İğne oyası kenar örnekleri sayesinde, birçok genç kıza da örnek olabilirsiniz. Çünkü şimdiki gençlerimiz iğne oyası ve dantel işleriyle çok fazla ilgilenmiyorlar. Siz bu alandaki maharetleriniz gösterip, ev aksesuar ve eşyalarınızda iğne oyalarını kullandığınız zaman, misafirlerinize de el işlerinizi tanıtmış olursunuz. Yaptığınız işleri hediye ederek de birbirinden güzel Türk kültürümüzü yansıtan iğne oyalarımızı vazgeçilmez hale getirebilirsiniz. Bunlar dışında iğne oyalarını, takı ve ev aksesuarları için de kullanabilirsiniz. Şöyle ki, kolye ve bileklikleriniz için küçük motifler tasarlayarak, bunları kullanacağınız takılarınıza sabitleyebilirsiniz. Ev dekorasyonlarında da, avize gibi önemli noktada yer alan aksesuarlarınızı iğne oyaları ve dantel işlerinden yaparak, evinize farklı bir hava katmış olursunuz.

“İğne Oyası Kenar Dantelleri” üzerine 1 yorum

  1. mustafa says:

Yorumlar kapalı.