İğne Oyası Mutfak Havluları Kenar Örnekleri

İğne oyası, el işi ile yapılan tığ işi ve mekik oyası işlerine göre çok daha zor olan bir beceri işidir.


İğne Oyası Mutfak Havluları Kenar Örnekleri

İğne oyası, el işi ile yapılan tığ işi ve mekik oyası işlerine göre çok daha zor olan bir beceri işidir. Diğerlerine göre çok daha fazla zaman ve beceri gerektiren iğne oyaları işi, hangi alanda yapılırsa yapılsın, ortaya çok güzel sonuçlar ile çıkar. Çünkü bu işte, emek ve özen çok daha fazla gerekiyor. İğne oyası ile yapılan danteller, salon takımları, yemeni ve yazma kenarları, iğne oyası mutfak havluları, iğne oyası perdeler, iğne oyası vitrin takımları, sehpa ve fiskos örtüleri, iğne oyasından yapılan masa örtüleri gibi daha çoğaltılacak birçok model ve örnek bulunmaktadır.

İğne oyası mutfak havluları, bu modeller arasından en çok tercih edilen örnekleri oluşturuyor. Mutfaklar için yağılan peçeteler, masa örtüleri, eşya örtüleri ve mutfak perdeleri genellikle mutfağa uyumlu olan kumaşlardan seçilmektedir. Bu kumaşların kenarlarına ise, kumaş rengine ve desenine uygun olarak iğne oyaları yapılmaktadır. Her ne kadar büyük parçalar kişiyi çok daha fazla yoracak olsa da, mutfak takımlarının, adı üstünde takım olması için, bayanlar bu işi özenle ve sabırla yapabiliyor. Mutfakta en çok kullanılan aksesuar havlu kenarlarıdır. İğne oyası mutfak havlu kenarları, havluların renk ve desenlerine göre kolaylıkla belirlenebilir. İğne oyası havlu kenarları, kişinin beceri düzeyine göre çok kolay veya orta derecede zor olarak tercih edilebilir.

İğne Oyası Mutfak Havluları Kenar Örnekleri

Havlu kenarı dantelleri yapılırken iğne oyasının dışında, tığ işi, mekik oyası, nakış oyaları gibi işler de tercih edilebilir. Bunların içinde en zor olan iğne oyası mutfak havlu kenarı örnekleri, çeyizler için de vazgeçilmez bir parça olmaktadır. Çünkü çeyizlerde genellikle kimsenin çok fazla bilmediği ve yapamadığı nadide örnekler bulundurulmaya çalışılır. İğne oyası mutfak havlu kenarı modelleri de, bu alanda oldukça zor olan modellerden olduğu için, hamarat hanımlar, çeyizlere bu el işlerini koymayı layık görüyorlar. Çiçek desenli, yıldızlı, boncuklu, geometrik motifli, otantik desenli ve sarkan modelleri birçok örneği sizler de iğne oyası ile yapacağınız mutfak havlu kenarlarınız için kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Senanur diyor ki:

  İğne oyası mutfak havluları harika görünüyor. Çeyizimde bunları görmek istiyorum 🙂

 2. berna diyor ki:

  bu havluları nerden satın alabiliriz

  1. mukaddes diyor ki:

   merhaba berna hanım ben yapıp satıyorum isterseniz yapabilirim size

   1. elif diyor ki:

    Bende istiyorum mukaddes hanım

 3. Nebiş diyor ki:

  İğne oyası mutfak havlusu yapmaya karar verdim. Bu modeller arasından seçmiş olduğum bir kaç havlu kenar örnekleri yapmaya en kısa zamanda başlayacağım.

  1. Senanur diyor ki:

   Bende yapmaya başladım. Gerçekten iğne oyaları harika .

 4. meryem diyor ki:

  evet cok hos duruyorlar.Bende yapmaktan zevk aliyorum.Sonra sanatima bakinca kendime inancim cogaliyor

BİR YORUM YAZ
85 Sorgu Yapıldı. 0,776 Saniyede Olu