İğne Oyası Şal Modelleri

İğne oyaları, geçmişten günümüze kadar gelmiş olan el işleri arasında, yapılması en zor olan örnekler olarak bilinmektedir. İğne oyaları el işleri ile yapılan, el emeği göz nuru olan her türlü aksesuar ve ev süsü için kullanılan bir tekniktir. İğne oyası şal örnekleri, iğne oyası danteller, iğne oyası fular modelleri, iğne oyası mutfak takımları, salon takımları, sehpa ve masa örtüleri gibi daha çoğaltabileceğimiz, birçok iğne oyası örnekleri bulunmaktadır. Hanımların son zamanlarda en çok beğendiği iğne oyası modeller arasında şallar bulunuyor. Yepyeni iğne oyası şal modelleri, herkesin ilgilisi çekebilecek ilginç tasarımlarla dikkat çekmektedir.

Tülbent ve yemeniler eskiden sadece baş örtmek için kullanılırken, günümüzde çoğu bayan yemeni ve yazmaları, fular veya şal olarak da tercih edebiliyor. Bu alanda yapılan çalışmalar arasında işlenen kenar dantelleri de oldukça süslü ve dikkat çekici örnekler ile süsleniyor. Çükü söz konusu olan şal ve fular kullanımları, genellikle genç kızların tercih ettiği aksesuar ürünlerindendir. Bu yüzden ne kadar çok dikkat çekici ürünleri üzerlerinde taşırlarsa o kadar göze hitap edeceklerdir. Genellikle çiçekli ve geometrik desenli tercih edilen şallar, tığ işi ile yapılıyor. Çünkü tığ işi diğer el işlerine göre biraz daha pratik bir iştir. Ama iğne oyası gibi zor ve muhteşem bir görünüme sahip olan modelleri tercih eden hanımlarımız da var.

Şal modelleri olarak daha önce sizlere el işi şal örnekleri ve örgü şal fular modelleri 2018 yazısını paylaşmıştım. Onlara da göz atabilirsiniz.

İğne Oyası Şal Modelleri

İğne oyası şallar, yediden yetmişe herkesin kullanabileceği renk ve desenden üretilebilir. Burada önemli olan desenleri ortaya çıkaracak doğru renklerin kullanılmasıdır. Bu sayede çok daha güzel el işleri ortaya çıkarılmış olacaktır. İğne oyası isteğe göre şalın tamamında veya örgü şalın sadece kenarlarında kullanılabilir. Hamarat hanımlarımız, işinin ehli çalışmalar yapıyorsa, şalın tamamı gibi büyük parçalarda da bu çalışmayı başarı ile yürütebilmektedirler. Büyü k parçalar için, kolay ve kısa sürede bitecek modeller seçilebilir. Bu seçim çok daha kolay bir çalışma olmasını sağlayacaktır. Yeni modelleri inceleyerek, daha çok fikir sahibi olabilir ve bu alanda nasıl bir el işi yapmak istiyorsanız, bu yeni fikirlerden yeni modeller tasarlayabilirsiniz.

“İğne Oyası Şal Modelleri” için bir cevap

  1. iğne oyası şal modelleri çok zarif paylaşım için teşekkürler

Yorumlar kapatıldı.