Kapat

İğne Oyası Sinek Kanadı Yapılışı

Anasayfa
İğne Oyası İğne Oyası Sinek Kanadı Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle iğne oyası olarak sinek kanadı minik kirpikli yazma oyasının nasıl yapıldığını anlatacağım. Oldukça kolay ve bir o kadar da şık görünüme sahip bu örneğimizi eminim ki hepiniz çok seveceksiniz.

MALZEMELER

• Yazma
• İğne
• İp

YAPILIŞI

İlk olarak züreyfamızı yapıyoruz aralarında ne kadar mesafe bırakmasını siz ayarlarsınız. Sık isterseniz 2 züreyfadan sonra başlayabilirsiniz. Ya da geniş isterseniz 8 zürafadan sonra yapmaya başlayabilirsiniz.

İğne Oyası Sinek Kanadı Yapılışı 1

Daha sonra züreyfamızın içinden geçip düğüm atıyoruz ve tekrardan züreyfamızın içinden geçerek bir kirpik yapıp kirpiğin içine tam ortasına girip oraya da düğüm atıyoruz. Kirpiğe yaptığımız züreyfanın içine yine batıyoruz.

İğne Oyası Sinek Kanadı Yapılışı 2

Bir aşağı, bir yukarı bu şekilde yaparak sinek kanatlarımızı yapıyoruz.

İğne Oyası Sinek Kanadı Yapılışı 3

4 tane sinek kanadı, 4 tane kirpik yaparak aynı şekilde devam ediyoruz. Fakat her sırada kanatlarımızı uzatarak yapıyoruz.

İğne Oyası Sinek Kanadı Yapılışı 4

En son kirpiğimizi yaptıktan sonra ipimizi uzatarak zürafamızın içine batıp düğüm atıyoruz. Daha sonra yanına 2 tane daha ipimizi bu sefer kısa tutarak aynı şekilde zürafamızın içine batıp düğüm atıyoruz.

İğne Oyası Sinek Kanadı Yapılışı 5

Böylece ilk kanadımızı yapmış oluyoruz. Aralarına züreyfa yaparak isterseniz başka renklerle de aynı şekilde devam edebilirsiniz. Yazmalarımız da gerçektende muhteşem görünümüyle göz alıcı modellerimizdendir.

GÜLEGÜLE KULLANIN…