Kapat

İğne Oyası Vitrin Takımları

Anasayfa
İğne Oyası İğne Oyası Vitrin Takımları

İğne oyaları, tığ oyası veya mekik oyası işinden biraz daha zor ve zahmetli bir el işidir. Böyle olmasına rağmen, bayanların en çok tercih ettiği el işlerinden bir tanesidir. Özellikle iğne oyası vitrin takımları, salon takımları, iğne oyası masa örtüleri, iğne oyası ile yapılan fiskos ve sehpa örtüleri, herkesin ilgisini çekecek yeni modellerle karşımıza çıkmaktadır. Geçmişten beri gelen ve çok fazla sevilen el işi kültürümüzün gözde modellerindendir iğne oyaları. Evi en güzel gösteren aksesuarlardan bir tanesi olan iğne oyası takımlar, özellikle salonların vazgeçilmezidir. Çünkü eve gelecek olan misafirler, salonda ağırlanır ve evin güzelliği onlara o bölümde yansıtılır.

İğne oyası vitrin takımı dantelleri, önem verilen el işlerindendir. Evin her tarafına ayrı bir hava katan yeni örnekler, bu sezonda bayanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Çok eski dönemlerden beri her evde mutlaka bir örneği bulunan iğne oyası takımlar, çiçek ve yıldız gibi klasikleşmiş modellerden çok geometrik motiflerle dikkat çekmektedir. Şekillerin dansıyla tasarlanmış olan örnekler içerisinde, birden fazla şeklin birbirinin içine girerek oluşturduğu motifler, ayrıca eve modern bir hava katmaktadır. Bu örneklere ait görseller, internet sitelerinde mevcuttur. Aynı zamanda anlatımlı ve resimli iğne oyası vitrin örnekleri de açıklayıcı bir şekilde, hamarat bayanlara sunulmaktadır.

İğne Oyası Vitrin Takımları 

İğne oyası vitrin takımı örnekleri, yediden yetmişe, her bayanın yapabileceği bir el işidir. İğne oyası yapmayı bilmeyen bayanlar için, belediyelerin hazırladığı kurslar bulunmaktadır. Bunun dışında internet ortamında hazırlanmış olan anlatımlı videolardan da yararlanılabilir. Son yıllarda her ne kadar bayanlarımız, iş hayatına atılıp bu alanda vakit bulamıyor olsa da, bu işi ticarete dönüştürüp para kazanan bayanlar da bulunmaktadır.  Bunun dışında yaşı küçük olan genç kızlar da, iğne oyalarını yaparak, çeyizlerine bir parça da kendileri ekleyebilir. En güzel ve narin yapılmış iğne oyası takım örnekleri, evin güzelliğini gösterebilmek için hamarat hanımların tercihlerine sunulmaktadır. Elişi yapmayı seven ve vaktini böyle bir hobi ile değerlendirmek isteyen bayanlar, mutfak takımları, salon ve vitrin takımları için bu örneklerden faydalanabilirler.

“İğne Oyası Vitrin Takımları” üzerine 2 yorum

  1. aslı says:

Yorumlar kapalı.