İğne Oyası Yemeni Örnekleri

İğne oyaları, yapılan teknikler sonucu ortaya çıkan farklı desenlerle isimlendirilmektedir.

  • 07 Şubat 2018
  • İğne Oyası Yemeni Örnekleri için yorumlar kapalı

İğne Oyası Yemeni Örnekleri

İğne oyaları, yapılan teknikler sonucu ortaya çıkan farklı desenlerle isimlendirilmektedir. İğne oyası yemeni kenarları, havlu kenarları, oda takımları, dekorasyon ürünleri, yatak takımları, avize süslemeleri yapılmaktadır. İğne oyaları, yapıldıkları tekniklere göre, büyük, uzun kısa ve küçük motiflerden oluşabilir. Yazma ve yemeniler için genellikle çiçekli veya geometrik desenli örnekler tercih edilmektedir. Üzüm motifleri, papatyalar bahar çiçekleri, zürafa tekniği, küpe çiçeği motifleri gül motifleri, karanfil motifleri, lale motifleri, üçgen motifler gibi yüzlerce iğne oyası yemeni kenarı örnekleri bulunmaktadır.

Yemenilerin Yaşantımızdaki Yeri

Yemeniler, kapalı bayanların hayatında önemli bir yere sahiptir. Kültürümüz ve geleneğimiz gereği çoğu kişi yemeni kullanmaktadır. Sizlerde yazmalarınızı, en güzel yemeni oya örnekleriyle donatabilirsiniz. Basit ve sade görünümdeki yemenilerin kenarlarını iğne oyası yemeni dantelleri ile süsleyebilirsiniz. Tülbent kenarlarını, yemeni kenarlarını ve yazma kenarlarını birbirinden güzel ve size özel el işlerinizle tamamlayabilirsiniz. Yemeleri gündelik olmalarının yanı sıra, özenle işlenmiş olan oya işleriyle de baş örtüsü olarak rahatlıkla kullanabilmeniz mümkün. İğne oyası yemeni modelleri, son zamanlarda o kadar çok çeşitle çoğaltılmaktadır ki, bu birbirinden güzel işleri sizlerde yemenilere ekleyebilirsiniz. Kullanabileceğiniz farklı desende iğne oyası yemeni modelleri olduğu gibi, bu modelleri ayrıntılı örneklerle inceleyerek kolayca işleyebilirsiniz. Biraz zahmetli ve zaman alıcı iğne oyası yemeni örnekleri yapabilmek için, sitemizden daha farklı modelleri de inceleyebilirsiniz. Bu sayede, kendi el becerilerinizle oluşturacağınız yemenilere farklı havalar katarak, çevrenizdekilere gururla işlediklerini gösterebilirsiniz.

İğne Oyası Yemeni Örnekleri 

Yepyeni yemeni oya işlerini yapabilmeniz için çok iyi işleme yapmayı bilmenize gerek yok. Bulunduğunuz yerdeki ücretli veya ücretsiz kurslara katılarak öğrenebilir, sonrasında ise kolay başlama oya işi modelleriyle iğneleri kullanabilirsiniz. Daha önceden deneyim sahibiyseniz, eskiden kullanılan unutulmuş modellerin yeni gündeme gelmesiyle, unutulmuş modellere sizlerde şekil verebilirsiniz. En güzel hobilerden olan yemeniyi iğne oya işiyle işleme, iyi zaman geçirmek için şüphesiz vazgeçilmez bir tercihtir. Son zamanlarda yaşanmakta olan değişimlere rağmen, yemeni işleme işi eski zamanlardan beri yerini ve önemini hiç kaybetmemiştir. Siz de bu eski ve vazgeçilmez modelleri kullanarak ek kazançlar elde edebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
80 Sorgu Yapıldı. 0,514 Saniyede Olu