Kapat

Işıklı Örgü Kilim Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Işıklı Örgü Kilim Yapımı
Işıklı Örgü Kilim Yapımı

Bir evin dekorasyonu, ev sahibinin zevklerini belirler. Bu nedenle evinizde farklı aksesuarlar kullanmayı ihmal etmeyin. Eğer örgü örmeyi, tığ işi yapmayı biliyorsanız; bu değişik fikir çok hoşunuza gidecek. Evinizin dekorasyonunda etkili bir rol oynayacak olan bu örgü kilim ışıklar saçıyor! Bu kilimin dikkat çekeceği konusunda hiç şüphemiz yok. Ayrıca evinizin dekorasyonuna katkıda bulunacak kadar şık ve farklıyken, bir yandan da gece kalktığınızda yolunuzu kolayca bulmanızı da sağlayabilecek kadar işlevsel. Bu harika kilim tasarımı için size gereken malzemeler de oldukça az:

Malzemeler:

-Tektsil ipi,
-Led ışık,
-Büyük boy tığ.

Yapmanız gereken şey şu: Tığ yardımıyla bir motif yapıyormuş gibi başlayıp, ipin yanına ikinci bir ipmiş gibi düşünerek led şeridi de katmanız gerekiyor. Yani yuvarlak bir motif yaptıktan sonra, birkaç sıra sonra led şeridi etrafına dolayın.

Işıklı Örgü Kilim Yapımı

Daha sonra, led şeridin etrafından tığ yardımıyla ipleri atarak arttırın ve örmeye devam edin.

Işıklı Örgü Kilim Yapımı

Işıklı Örgü Kilim Yapımı

Led şeridi de ipin arasına katıp önce alttan alıp üste çıkardığınız ipi görseldeki gibi aradan almanız gerekiyor.

Işıklı Örgü Kilim Yapımı

Böylece bir sıra arasında led varken ilerleyecek, sonraki sırada yine sadece iple tığ işi örmeye devam edeceksiniz. Bir sıra sonra yeniden led şeridi etrafına sarıp aynı işlemi yapmanız gerekiyor. İpiniz ve led şeridiniz bitene kadar bir sırada bir aynı işlemi yapmaya devam edin.

Işıklı Örgü Kilim Yapımı

Bir süre sonra model kendini göstermeye başlayacaktır. Paspasınızın yeterince büyüdüğünden emin olduktan sonra örmeyi bitirebilirsiniz.

Işıklı Örgü Kilim Yapımı

İşte kiliminiz bitti bile. Evinizin dilediğiniz yerine serin ve ışığını takıp izleyin! Misafirleriniz bu modern ve yaratıcı fikre çok şaşıracak ve eminiz, biraz da kıskanacak!

Bu da ışıklarının yandığı haliyle kiliminiz:

Işıklı Örgü Kilim Yapımı