Kapat

Kağıt Bardaktan Işık Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Kağıt Bardaktan Işık Yapımı
Kağıt Bardaktan Işık Yapımı

Özel günlerde yapılan süslemelerde, en çok dikkat çeken parça rengarenk ışıklardır. Bu renkli, desenli, farklı ışıklar bahçelerde de kullanılarak yaz günlerini aydınlatır. Bu tarz ışıkların kaliteli ve güzel olanlarını bulmak çok kolay değildir. Dilerseniz bahçenizde, odanızda, balkonunuzda, dilerseniz de özel günlerinizde kullanabileceğiniz, herkesin ilgisini çekebilecek kadar güzel ve yaratıcı olan bu ışık tasarımı sayesinde günleriniz rengarenk ve ışıl ışıl geçecek! Bu ışık tasarımını yapmak için size biraz malzeme gerekiyor:

-Öncelikle uzun yılbaşı ışıklarından bir adet almanız gerekiyor.
-Işıkların sayısı kadar kağıt ya da plastik bardak,
-Renkli ve desenli yapışkan kağıtlar,
-Kesici alet.

Kağıt Bardaktan Işık Yapımı

İlk olarak, bu fikri kumaş ve tekstil yapıştırıcısıyla ya da normal bir kağıt ve yapıştırıcıyla da yapabileceğinizi söyleyelim ve bizim seçtiğimiz kolay yolu size anlatmaya başlayalım:

Birinci adım olarak, seçtiğiniz renkte ve desendeki kağıtlardan, bardağınızın etrafına sarmak üzere uygun olacak ebatlarda parçalar kesmeniz gerekiyor. Bu parçaları bardakların etrafına yapıştırarak görsel bir güzellik oluşturağınız için düzgün şekilde kesmeniz iyi olacaktır.

Kağıt Bardaktan Işık Yapımı

Kestiğiniz parçaları bardakların üstüne yapıştırın. Eğer yapışkanlı kağıt kullandıysanız; arka kısmını çıkarıp düzgün bir şekilde yapıştırın. Normal kağıt ya da kumaş tercih ettiyseniz; arkasına iyice tutkal sürdükten sonra yapıştırın. Bir sonraki adımsa kesme işlemi:

Kağıt Bardaktan Işık Yapımı

Hazırladığınız bardakların dip kısımlarında ışıktaki küçük ampüllerin girebileceği kadar delikler açmanız gerekli.

Kağıt Bardaktan Işık Yapımı

Bu delikleri de açtıktan sonra, artık bardakları ışıkta bulunan küçük Led ampüllere geçirin. Yaratıcı ışıklarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu basit ama yaratıcı fikir sayesinde çok az para ve emek harcayarak harika, farklı, renkli ve desenli ışıklar oluşturabilir, özel günlerinizde evinizi onlarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz yaz günlerinde bahçenizde bu rengarenk ışıklar altında güzel anlar yaşayabilirsiniz.

Kağıt Bardaktan Işık Yapımı

Bu da bardakların kumaşla kaplanmış hali; karar sizin. Size son bir ipucu verebiliriz; bardaklarda ne kadar çok renk ve desen kullanırsanız, ışığınızın romantik ve vintage havası o kadar çok artacaktır ve ışıklarınız daha güzel olacaktır.

Kağıt Bardaktan Işık Yapımı