Kapat

Kağıt Rulolarından Oyuncak Araba Yapımı

Anasayfa
Okul Öncesi Kağıt Rulolarından Oyuncak Araba Yapımı

Çocuklarınızın en büyük ihtiyacı oyuncaklardır. Oynayarak öğrenmesi ve büyümesi açısından da oldukça etkili olan oyuncaklar için tonlarca para harcamanıza hiç gerek yok; aksine evde çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz basit ama eğlenceli el yapımı oyuncak fikirleriyle onun yaratıcılığını geliştirebilir, aynı zamanda da her zaman pahalı ve hazır oyuncaklara sahip olamayacağını, zor durumlarla başa çıkarak kendi yöntemlerini bulabileceğini, kendi başına da bir oyuncak yapabilecek kadar yaratıcı olabileceğini öğretebilirsiniz. Bu basit fikir çocuğunuzun çok hoşuna gidecek. Evdeki atık tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirebileceğiniz, çocuğunuzun basitçe kendi başına bile yapabileceği, oynarken eğleneceği ve kendi tasarımlarını oluşturabileceği tuvalet kağıdı rulosundan yapılmış oyuncak araba için size gereken malzemeler şunlar:

-Bitmiş tuvalet kağıtlarının içinden çıkan karton rulolar,
-Farklı renkte boyalar,
-Bir parça karton,
-Yapıştırıcı,

İlk önce bütün ruloları farklı renklerde boyayarak kurumaya bırakmanız gerekiyor. Kuruduklarından emin olduğunuzda artık yapım işlemine başlayabilirsiniz.

Kağıt Rulolarından Oyuncak Araba Yapımı 1

Karton parçasının üstüne tuvalet kağıdı rulolarını koyup, yuvarlak kısmının dış hatlarını kalemle çizerek düzgün yuvarlaklar oluşturun. Bu yuvarlaklar, geri dönüşüm arabanızın tekerlekleri olacak.

Kağıt Rulolarından Oyuncak Araba Yapımı 2

Kestiğiniz bu yuvarlakları da boyamanız gerekiyor: Dış hattını siyaha, iç kısmını beyaza boyayarak tekerlek görünümü vereceğiniz karton yuvarlakları boyarken aşağıdaki görseli örnek alabilirsiniz:

Kağıt Rulolarından Oyuncak Araba Yapımı 3

Şimdi işlem de yine çok basit: Renkli tuvalet kağıdı rulolarını arabanın kaputu olarak düşünüp yatık şekildeyken tekerlekleri ikişer adet olmak üzere toplamda dört adet olarak kenarlarına yapıştırın. Zaten bir araba görünümü oluşmuş olacaktır. Son dokunuşları yapmaya başlayabilirsiniz. Arabanın üst, orta kısmına kare bir pencere açın ve bu karenin üç kenarını kesin, arka tarafa bakan bir kenarı arabaya bağlı olsun. Bu parçayı ortadan katlayıp yapıştırın ve arabanın koltuk kısmını oluşturun. Bir küçük yuvarlak parça daha kesip boyayarak bu koltuğun önüne onu da yapıştırın ve arabanın direksiyon kısmını oluşturun. Ardından arabanın üstüne farklı desenler, rakamlar, şekiller çizebilir ya da hazır stickerları kullanarak arabaya dekoratif bir görünüm verebilirsiniz. İşte çocuğunuzun parçalamasından korkmayacağınız basit ama güzel oyuncak arabaları hazır. Artık dilediğince oynayabilir ve küçük figürlerini, lego adamlarını arabalarına oturtarak onları yarıştırabilir. İyi eğlenceler!

Kağıt Rulolarından Oyuncak Araba Yapımı 4

Bunlar da farklı renk ve desenlerdeki araba modelleri:

Kağıt Rulolarından Oyuncak Araba Yapımı 5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir