Kağıt Sümbül Çiçeği Yapımı

Pahalı dekoratif ürünler yerine farklı malzemeler yardımıyla yapma hallerine sahip olabilirsiniz.


Kağıt Sümbül Çiçeği Yapımı

Pahalı dekoratif ürünler yerine farklı malzemeler yardımıyla yapma hallerine sahip olabilirsiniz. Evlerimizde en çok kullandığımız dekoratif ürünler arasında yer alan yapay çiçekler, vazoların içine koyarak evi süslediğimiz ve mekana renk katan objeler arasındadır. Genelde tek tek satılan ve çiçek dalı başına ücret ödenen, bu nedenle de ürüne göre pahalı olan fiyatlarıyla dikkat çeken yapma çiçekleri her zaman satın alamazsınız. Bunun yerine çocukların el işi derslerinde kullandığı renkli grapon kağıtlarıyla da çok güzel ve gerçekçi çiçekler yapabilirsiniz. Dilerseniz evinizde kullanabileceğiniz bu çiçekler için en güzel kullanım şekli; doğum günü ya da baby shower gibi partilerde yapılan süslemelerde kullanmak.

Malzemeler:

-Farklı renklerde grapon kağıtları, (Yeşil mutlaka bu renkler arasında bulunmakla birlikte, mor, pembe, turuncu, sarı önerilen renklerdir.)
-Yapıştırıcı,
-Makas.

Kağıt Sümbül Çiçeği Yapımı 1

İşte gereken malzemeler bu kadar az. Bütçenizi yormayacak bu renkli ve eğlenceli çiçekleri ayrıca çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Yapım işlemine başlarken ilk adımınız, çiçeğin renkli kısmını kesmek olacak. Yeşil grapon kağıdını çiçeğin yaprak ve sap kısmı için ayırdıktan sonra renkli kağıtlardan çiçek kısmını yapabilirsiniz. Grapon kağıdından dikdörtgen ve uzun bir parça kestikten sonra, bu parçayı ortadan katlayarak dibinde bir iki santim civarı pay bıraktıktan sonra yan yana ve eşit aralıklı kesikler atın. Bu kesikler sonucu kağıdı açtığınızda bir nevi püskül görünümü oluşacaktır. Aşağıdaki görseldeki adımları izleyerek bu aşamayı bitirebilirsiniz. Kesme işlemi bittikten sonra oluşan püskülvari şeritleri, salyangoz şeklinde görünecek şekilde içe doğru kıvırarak bir spiral oluşturun.

Kağıt Sümbül Çiçeği Yapımı 2

Sonunda yukarıda yer alan sonuncu görsel oluşacaktır. Ardından yeşil grapon kağıdından kestiğiniz uzun iki adet dikdörtgen şeritten birini büke büke bir çubuk formu oluşturun. Daha sonra da diğer yeşil parçayı da onun üstüne sararak çubuğu güçlendirin. Az önce yaptığınız renkli spiralli parçanın düz ve alt kısmını alabildiğine tutkallayın ve bir ucunu tutarak yeşil çubuğun en üstüne yapıştırın.

Kağıt Sümbül Çiçeği Yapımı 3

Ardından onun tam altına gelecek şekilde devamını da dolayarak yine yapıştırın. Elinizdeki renkli kağıdın sonu gelene kadar alt alta dolayarak yapıştırma işlemine devam edin; yukarıdaki son görsel oluşmuş olacaktır.

Sıra son işleme geldi: Yeşil grapon kağıdından küçük dikdörtgen bir parça kesin. Parçayı aşağıdaki ikinci görselde gördüğünüz gibi akordeon biçiminde katlayın. Katladığınız bu kağıt katlı haldeyken bir ucunu hafif üçgen formunda kesin. Parçayı açtığınızda aşağıdaki gibi çimen formunda bir görünüm oluşacaktır.

Kağıt Sümbül Çiçeği Yapımı 4

Bu çimensi görünümlü parçayı da az önce yaptığınız çiçeğin sap kısmına sararak yapıştırın ve elinizde hafifçe yaprakları açtırın. İşte bu kadar; oldukça güzel görünen çiçeğiniz bitti. Dilerseniz birçok farklı renkte yapabileceğiniz bu çiçeklerden bir demet oluşturarak mekanınıza renk katabilirsiniz.

Kağıt Sümbül Çiçeği Yapımı 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. jkhhhhhhhhhhhhhh diyor ki:

    ölçüleri ne olacak

BİR YORUM YAZ
74 Sorgu Yapıldı. 2,111 Saniyede Olu