Kapat

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı

Anasayfa
Okul Öncesi Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı

Çocukların el becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirecek, onların güzel vakit geçirmelerini sağlayacak, anaokullarında ya da ilkokullarda yapılabilecek güzel bir proje arayanlar ya da çocuklarının yapabileceği eğlenceli aktiviteler bulmak isteyenler için de iyi bir alternatif olacak kağıt tabaktan havyan yapımı proesi çocukların çok hoşuna gidecek. Basit ve güvenli yapımıyla çocukların kendi başına yapabilecekleri bu proje, eğlenceli ve öğretici olduğu kadar sonunda oluşan sevimli hayvanları dekoratif olarak çocuk odalarını süslemede ya da çocukların oynaması için bir çeşit oyuncak olarak da kullanabilirsiniz. Kağıt tabaktan hayvan yapımı için size gereken malzemeler şöyle:

Malzemeler:

-Kağıt tabaklar,
-Renkli boyalar,
-Yapıştırıcı, makas, fırça.

İlk olarak kağıt tabaktan kutup ayısı yapımına bir göz gezdirelim: Bir adet kağıt ya da plastik tabağı alın ve aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi; kenarları küt olan kalın bir hilal şeklinde kestiğiniz tabağın kesilen kısmından artan parçayı, kutup ayısının kafa kısmı olarak, aşağıdaki görselden örnek alarak kesin. Artan küçük parçacıkların birinden hafif yarım daire şeklinde küçük bir parçayı, kutup ayısının kulağı olarak kesin. Artan küçük bir parça olursa, kutup ayısının kuyruğu için de küçük uzun bir parça kesebilir, ardından artık parçaları birleştirme işlemine geçebilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 1

Yarım daire şeklindeki parçayı, kesik kısmı aşağıya gelecek şekilde tutup ayının kafa kısmını oluşturacak olan parçayı üst, ön kısma yapıştırın. Kulak için kesmiş olduğunuz küçük parçayı da ayının kafasına yapıştırın. Yapıştırma işlemlerini tabağın dış kısmından yapın ki önden bakıldığında görülmesin.

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 2

Bütün parçaları yapıştırdıktan sonra, ayının yüzünü çizme işlemine geçin. Renkli boyalar ya da kalemler yardımıyla ayının gözlerini, burnunu, kulağının içini boyayın.

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 3

Aşağıdaki birbirinden farklı kağıt tabaktan yapılmış hayvan tasarımı projelerini çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Dilerseniz okul projelerinde tüm sınıfa yaptırıp sınıfları süsleyebilir, dilerseniz çocuklarınızın odalarını diledikleri gibi süslemeleri için izin verebilirsiniz. Aşağıda göreceğiniz diğer görsellerden fikir alarak farklı tasarımları da yapabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 4

Kağıt tabakları kesip onlara farklı hayvan şekilleri vererek, katlayarak, bütün halde kullanarak oluşturduğunuz hayvanları süslemek için renkli boyalar kullanabilirsiniz. Dilerseniz tercih ettiğiniz hayvan tasarımına uygun olacak şekilde tüyler, kurdeleler, boncuklar, plastik gözler, renkli karton parçalarından kesilmiş uzuvlar gibi birçok detayı da süslemelerinizde kullanabilirsiniz

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 5

Bunlar da diğer hayvan tasarımı örnekleri:

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 6

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 7

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 8

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 9

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 10

Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı 12

“Kağıt Tabaktan Hayvan Yapımı” üzerine 1 yorum

  1. Hormat says:

Yorumlar kapalı.