Kaktüs Yastık Takımı Yapımı

Bitkileri çok seviyorsanız; evinizi onlarla süsleyebilirsiniz ve bunun için sadece canlı bitkileri tercih etmenize gerek yok. Bitki şeklindeki dekor objeleri de bu canlı havayı evinize getirecektir. Yapımını anlatacağımız kaktüs yastık modelleri de bunlardan biri: canlı renkleri, sevimli görünümü, bahar aylarının dinamik yapısına uyum sağlayan enerjisiyle evinize renk ve neşe katacak olan bu kaktüs yastıklar, iki farklı modelde ve takım olarak koltuklarınızda kullanmayı tercih ederseniz uyumlu bir görünüme sahip olacak. Kaktüs yastıkları yapabilmek için size kolaylıkla bulabileceğiniz birkaç malzeme gerekiyor.

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 1

Malzemeler:

-Farklı tonlarda yeşil kumaşlar,
-Bir parça kırmızı tonlarında kumaş,
-Elyaf,
-Dikiş malzemeleri.

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 2

Kaktüs yastıkların yapımına başlarken, ilk önce model kağıdına aşağıda gördüğünüz kaktüs şeklini çizmeniz gerekiyor. Çizdiğiniz şekli dış sınırlarından kesin ve yastığın yapımında model almak için, kumaşın üstüne iğneleyerek ardından kumaşı da aynı şekilde iki parça olarak kesin.

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 3

Kestiğiniz bu iki eşit parça halindeki kaktüs parçalarını birbirine iğneleyin ya da işiniz daha kolay olsun diye tekstil tutkalı kullanın. Bu iki kaktüs parçasını birbirine dikerken alt kısmında bir parça küçük delik bırakmayı ihmal etmeyin ve yastığı bu delik yardımıyla ters yüz edin, ardından içini alabildiğine elyafla doldurun. Doldurduğunuz kaktüs yastığın alt kısmını da dikin.

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 4

Kaktüs formunda bir yastık oluştu bile; dilerseniz yastığı böyle kullanabilirsiniz. Bir başka fikir olarak, aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi kaktüsün dikenleri şeklinde görülecek küçük düğümlerle dekoratif bir görünüm de oluşturabilirsiniz. İğneye geçirdiğiniz beyaz yün parçalarını kaktüsün üstünde rastgele bölgelere aşağıdaki görselde olduğu gibi geçirin ve ardından geçirdiğiniz küçük ip parçalarını birbirine bağlayın.

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 5

İşlem bittiğinde şu görünüm oluşacaktır:

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 6

Şimdi sırada bir diğer bitki modeli var: takımın tamamlanması için onu da yapabilirsiniz. Yine aşağıdaki görselde gördüğünüz bitki şeklini model kağıdına çıkarmakla işe başlamanız gerekli. Modeli çıkardıktan sonra, mümkünse başka bir tonda olan yeşil bir kumaşa model kağıdından kestiğiniz bitki şeklini iğneleyin ve ikiye katladığınız kumaşın üstünde o şekli çıkardıktan sonra, iki adet parça çıkacak şekilde kesme işlemini yapın. Kırmızı bir parça kumaşın üstüne, yine aşağıdaki görselde gördüğünüz yarım çiçeğe benzeyen küçük formu da çizip yine iki parça kesin ve bu parçaları birbirine dikin.

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 7

Diktiğiniz kırmızı parçanın içini elyafla doldurup, yeşil bitki parçalarının birine dikin. Ardından iki yeşil bitki parçasını birbirine dikip içini alabildiğine elyafla doldurun ve kapatın. Kırmızı parçanın üstte kalması gerektiğini de unutmayın.

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 8

Bu bitki yastık modeli de bitmiş olacak. Artık ikisini takım halinde kullanabilir, koltuklarınıza ya da yatak odalarınıza doğal ve renkli bir görünüm verebilirsiniz.

Kaktüs Yastık Takımı Yapımı 9