Kapat

Kar Küresi Yapımı

Anasayfa
Hobiler Kar Küresi Yapımı

Çocuk ya da yetişkin, her insanın bayıldığı kar küreleri çok güzel görünse de piyasada oldukça pahalı olarak karşımıza çıkıyor. En küçük boyutları bile ucuz olmayan kar küreleri, masalsı ve romantik görünümüyle de herkesi büyülüyor. Hayallerinizi süsleyen kar kürelerini hayalinizdeki gibi yapmak aslında çok kolay! Basit birkaç obje yardımıyla güzel ve hayallerinize uygun kar küreleri yapabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu projeye başlamak için; istediğiniz şekil ve boyutta cam bir kavanoz bulmanız gerekiyor. Kavanoza karar verdikten sonra, onun içine sığabilecek boyutta farklı objeler seçmeniz lazım. Bizim önerimiz; kar kürelerine uygun kış objeleri kullanmanız. Özellikle de bunun için uygun olabilecek bir ipucu verebiliriz: Pasta malzemesi satan yerlerde kolayca bulabileceğiniz, yılbaşı temalı pastaların üzerini süslemede kullanılan kış objeleri, kar küreniz için harika olacaktır! Objelerinizi de seçtikten sonra, kar kürenizi oluşturmanızda yardımcı olacak diğer malzemeleri bulun.

-Yapıştırma işlemleri için silikon ve silikon tabancası,

-En önemli malzeme olan gliserin,

-Kar kürenizin içinde yüzecek olan simler.

Malzemelerinizi tamamladıktan sonra kar kürenizin yapımına başlayabilirsiniz. Çok basit bir yapım aşaması olan ve çok az sürede bitecek olan kar küresinin ilk aşaması için; seçtiğiniz kavanozun kapağını alıp iç kısmına figürlerinizi seçtiğiniz gibi yapıştırmanız gerek. Silikon yardımıyla figürleri kapağa yapıştırıp kurumaya bıraktıktan sonra, diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Kar Küresi Yapımı 1

Kar Küresi Yapımı 2

Kavozun hemen hemen hepsini dolduracak kadar ılık suyu içine koyduktan sonra, biraz simi suyun içine dökün. Simlerin su içinde yüzmesini sağlayacak olan malzeme gliserindir. Gliserinden birkaç damlayı da suyun içine dökün. Bu aşamada gliserini fazla kaçırmamaya dikkat edin yoksa simler, istediğiniz gibi yüzmeyecektir. Bu işlemi de bitirdikten sonra, kapak yeterince kuruduysa kavanoza takıp etrafını silikon yardımıyla sabitleyin ki küreniz açılmasın. Küreniz hazır! Yavaşça ters çevirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kar Küresi Yapımı 3

Kar Küresi Yapımı 4

Eğer kavanozun basit görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa; kurdele, süsleme malzemesi, kumaş, boya gibi istediğiniz dekor malzemeleriyle kavanozunuzun kapak kısmına farklı şekiller verebilirsiniz; seçim size kalmış.