Kapat

Kardan Adam Lamba

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Kardan Adam Lamba

Kış aylarının en güzel ve eğlenceli detaylarından biri de kardır. Kar yağarken pencerenin önünde oturup dışarıyı seyretmek, çıkıp karda oynamak ve kardanadam yapmak… Çocukların bayıldığı bir kış aktivitesi olan kardanadam adam yapma, kardanadam şeklini bir kış sembolü haline getirdi. Peki çocukların bayıldığı bu kardanadamı, evinizin tam ortasına taşımaya ne dersiniz? Üstelik bu kardanadam hiç erimiyor ve ışık saçıyor! Çok basit malzemelerle çocuklarınız için yapacağınız bu kardanadam bir aydınlatma olacak ve eminiz ki çocuklarınız buna bayılacak.

Kardanadam şeklindeki aydınlatmayı yapmak için size gereken malzemeler:

-Bir çok plastik bardak,
-Güçlü bir tutkal,
-Herhangi bir küçük aydınlatma,
-Siyah ve turuncu renkte küçük kumaş parçaları.

Bu kardanadam plastikten olacak ve hiç erimeyecek. Kardanadam aydınlatmanın yapımına başlarken; plastik bardakları alıp onları birbirine yapıştırmanız gerekiyor. Önce yan yana yapıştırdığınız bir sıra bardağı birbirine tutkallayın. Sonra o sıradaki iki bardağın kesişim noktasına denk gelecek şekilde bir bardak koyup, o sırayı da yapıştırın. Böyle giden birkaç sıra yapıştırın. Bardaklara nasıl yuvarlak bir form vereceğinizi düşünmenize gerek yok çünkü bir süre sonra kendiliğinden o formu alacaklardır zaten. Siz sadece onları şekilde görüldüğü gibi üst üste yapıştırmaya devam edin; harika bir yuvarlak form kendiliğinden oluşacaktır.

Kardan Adam Lamba 1

Bu yuvarlak bittikten sonra, aynısından bir adet daha yapın. O yuvarlak da bitince elinizde oluşan iki yuvarlağı üst üste koyup birbirine yapıştırın. Bir kardan adam görüntüsü oluşacaktır. Kumaş parçalarını alın ve kardanadamın yüzünü yapar gibi, bardakların iki tanesine siyah, alt sıranın ortasına turuncu, alt sırasına da siyah kumaşları koyarak göz, burun ve ağzını yaptığınız kardanadamın göbek kısmındaki düğmelerini de ihmal etmeyin. Dilerseniz kardanadamın boynuna bir arkı, başına da bir şapka takabilirsiniz.

 

Son adım olarak, altı zaten boş olan kardanadamı fişe takıp yaktığınız küçük bir aydınlatma ürününün üstüne koyun. İşte harika kardanadamınız hazır ve ışıl ışıl görünüyor!

Kardan Adam Lamba 2

Kardanadamı evinizin en güzel köşesine koyun ve sadece kışın değil, yaz sıcağında bile yaşayabileceğiniz kardanadam zevkinin tadını çıkarın!

Kardan Adam Lamba 3